Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Bilo je crvenih kartona, promašenih penala: HNK Višići “uraganskim” drugim poluvremenom riješili pitanje pobjednika protiv Bune

Nakon pobjeda mlađih kategorija u Jablanici i seniori Višića su na Čaerima upisali uvjerljivu pobjedu protiv HNK Buna, prenosi Visici.com.

Uvjeti za igru bili su idealni, a obje ekipe pokazale su odličnu i korektnu igru.

HNK Višići “uraganskim” drugim poluvremenom riješili su pitanje pobjednika, iako su krajem prvog poluvremena, točnije u 40. minuti dobili crveni karton. Konačni rezultat bio je 4:1, a u idućem kolu Višići gostuju u Blagaju (nedjelja, 13. svibanj; u 17:30 h). Mlađi uzrasti će na Čaerima dočekati FK Bjelopoljac (subota, 12. svibanj; u 10:00 i 11:00 h).

Prvih 10-ak minuta prošlo je u obostranom “ispitivanju” protivnika, bez izrazitih prilika. U 15. minuti gosti koriste jedan ubačaj iz kuta nakon kojeg se Luka Suton najbolje snašao i pogodio za vodstvo. Višići se vraćaju u rezultatsku izjednačenost u 28. minuti, također nakon prekida. Slobodni udarac izveo je Đure Raguž, a vratar gostiju nespretno je reagirao, te je odbijanac u mrežu pospremio Nedjeljko Mrvalj. Ponovno je nakon jednog prekida uslijedila gužva pred golom domaćina, koja je završena sviranjem jedanaesterca i crvenim kartonom za Maria Čerkeza. Naime, Čerkez je natkoljenicom obranio šut gostujućeg igrača, ali glavni sudac u tome je vidio i igranje rukom, što je rezultiralo isključenjem. Međutim, Olja Koprivica iz jedanaesterca u 41. minuti pogađa stativu, te se rezultatom 1:1 odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu sasvim novo, goropadno lice višićkih nogometaša koji su s igračem manje nametnuli ritam i, nogometnim žargonom rečeno, doslovno pregazili goste. Također treba istaknuti i par odličnih intervencija domaćeg vratara, koji iz utakmice u utakmicu podiže svoju formu. U svega tri minute (od 65. do 68.) višićki nogometaši riješili su pitanje pobjednika. Prvo je Goran Bule pogodio za vodstvo (2:1), a pogotku je prethodila odlična solo-akcije Dejana Juke i povratna lopta za spomenutog igrača. Ubrzo su, nakon jedne od brojnih kontri, HNK Višići povećali vodstvo (3:1), da bi konačni rezultat u 82. minuti postavio Petra Juras, također iz kontre.