Petak, 26 travnja, 2024
Sport

Umjesto mirne luke anemični GOŠK-u zakomplicirao borbu za opstanak

Teško je razumjeti nogometaše, mada sami upozoravaju kako se suparnika ne smije podcijeniti (ne)svjesno to ipak čine, posljedice su stes i nemirni snovi. Upravo tim bi se riječima mogao opisati kiks GOŠK-a protiv Viteza, koji je u Gabeli u tekućoj sezoni , postigao prvi gostujući pogodak i osvojio prvi bod! Stoga ni ne treba čuditi žar i zadovoljstvo u njihovim redovima, poslije tog uspjeha. Od prije se znalo da Vitez nije tako loš kao što bi se moglo zaključiti po mjestu na ljestvici Premijer nogometne lige – Lige za opstanak, u kojoj su i definitivno otpisani. Međutim, sve to nije bilo dovoljno Gabeljanima da ambicioznije uđu u utakmicu.

Neuobičajen je bio samo početak utakmice u kojem su najčešće u posjedu loptu imali GOŠK-ovi stoperi Hasanhodžić i Rodin. Međusobno si dodajući kombinirali su u prvih petnaestak minuta, teško je bilo pronaći slobodnog suigrača, a na duge lopte prema dvojici visokih napadača nisu se usuđivali. Dok su Gabeljani igrali ‘laganice’ Vitežani su se presabirali, a žešći start Brekala već u petoj minuti i žuti karton, dali su naslutiti, da „fenjeraš“ ima ozbiljnih planova. Sve što je vrijedilo zabilježiti u prvom poluvremenu dogodilo se u 13-oj minuti kada je Čolić s desne strane centrirao lopta je preletjela Rramića i Jevtića i pala pred Soa, koji je djelovao iznenađeno, slabo tuče, pa je vratar Tirić uspio ukrotiti s pet, šest metara upućenu loptu. Gosti su prvi puta u okvir domaćih vrata loptu uputili u 41-oj minuti, kada Vukoja iz dobre prilike, mlako tuče, pa Kozić bez većih problema hvata loptu.

Gabeljani do vodstva stižu u 47-oj minuti po već oprobanom receptu Marko Mišić ubacuje iz kuta, Matej Rodin na prvoj vratnici, lijepo glavom sprovodi loptu pod gredu 1:0. U istom agresivnom stilu GOŠK igra još dvadesetak minuta. U tom razdoblju prilike su imali Mulahusejnović u 52, Barić u 63-oj, Mišić iz slobodnog udarca u 69-oj, ali svaki puta Tirić je bio na mjestu. Tu je bio i kraj rastrčanog GOŠK-a, ritam pada, a u 74-oj hladan tuš, agilni Vukoja probija desnu stranu ubacuje u „šesterac“ domaća obrana smušeno reagira, Bojo tuče Kozić odbija, Bojo ponovo tuče i pogađa mrežu. Veliko slavlje gostiju, kako i ne bi kada im je to bio prvi pogodak u gostima u 14 utakmica ove sezone.

Umjesto domaćeg pritiska do kraja opasnije napadaju gosti iz Viteza, koji su posve zasluženo u Gabeli osvojili bod, a domaćinu umjesto ugodne završnice, priredili teških pet kola u kojima će im s distance od šest bodova, za vrat puhati Čelik. Što reći o igri GOŠK-a, koji je po prvi puta u nastavku prvenstva, stvarno nadigran? Umjesto „lavova“ djelovali su kao antilope, mislili su da se sve može riješiti skokovima. Jednom je to prošlo, ali dva puta nije moglo. Brekalo je ukrotio GOŠK-ove napadače i plus držao lijevi bok, Marin Vranjić je uništio domaću sredinu terena, a ostalo su učinili Vukoja, Bojo i Tirić.

„Mi smo iz Viteza ispraćeni na put bez, nade nas su davno svi otpisalo. Mogu reći da je bila prava prvenstvena utakmica ,u kojoj su moji momci dali sve od sebe da dođu do povoljnog rezultata i zbog toga mogu biti sretan. Mogu mojim igračima samo čestitati na borbenosti, zalaganju i osvojenom bodu“, kazao je trener gostiju Ivici Boniću, dok je trener domaćih Feđa Dudić, djelovao rezignirano:

„Čestitao bi gostima na pristupu, upozoravali smo cijelog tjedna da će utakmica biti teška, što se na kraju ispostavilo. Kad smo poveli, nismo uspjeli iskontrolirati taj rezultat, primili smo pogodak poslije naših propusta. Vitezu bi poželio da ovako igra do kraja prvenstva. Mogu samo reći da u Gabeli svi imaju sve uvjete za igru. Mi smo mali klub, borit ćemo se pošteno do kraja, pa ćemo vidjeti tko će na kraju ostati u Premijer ligi.“

Uglavnom, prva slaba partija u nastavku prvenstva, porazi od Zrinjskog i Čelika pretrpljeni su uz dobru igru, pokazala je da GOŠK nema kvalitetu igrati s pola snage i tako rješavati lakše utakmice, ako je lekcija naučena u narednih pet kola ne bi smjelo biti problema.

Autor: Dušan Musa  | Radio Čapljina