Petak, 26 travnja, 2024
Sport

Ćorić: Vratit ćemo se na pravi put i što prije ovo matematički zaključiti

U sezoni kad će vjerojatno po treći put izboriti plasman u Premijer ligu u gabelskom GOŠK-u će pamtiti da je jedina ekipa koja ih je dva puta pobijedila – Stupčanica iz Olova, klub koji prvi put ove sezone nastupa u Prvoj ligi FBiH.

Ne samo da su osvojili svih 6 bodova, već Stupčanica u dva meča nije dozvolila Gabeljanima nijedan pogodak. U Olovu su slavili 1:0, a u Gabeli 3:0. Dva gola je u nedjelju postigao Aldin Hrvanović (18. i 44. minuta), a jedan Dejan Živković (84.).

– Čestitam Stupčanici na zasluženoj pobjedi, bili su bolja ekipa. Mi smo dali priliku nekoliko mladih igrača da vidimo gdje su. Mislim da je rezultat previsok, ali to je sport. Umjesto da u prvom dijelu vodimo 2:0, gubili smo toliko. Ali to ne umanjuje pobjedu Stupčanice. Vidjeli smo neke igrače i treba naglasiti da je Roko Bošković pružio fenomenalnu utakmicu. Nikad nije ugodno izgubiti, ali sigurno je i ova utakmica pokazala neke stvari. Imamo još 10 kola, nije lako poslije poraza, ali vratit ćemo se na pravi put, komentirao je trener GOŠK-a Denis Ćorić.

Mladi igrači koji su dobili priliku protiv Stupčanice je nisu posebno iskoristili.

– Oni dolaze iz juniorske lige i sve ovo je za njih novo. Nekad ih treba istrpiti pod cijenu da dobijemo igrače. Ja vjerujem da tu ima dosta kvalitetnih momaka, samo ih treba istrpiti. Nije lako izgubiti, ali to je cijena toga da dobijemo igrače. To su domaći momci i ako se budu pravilno razvijali jednog dana će biti nositelji GOŠK-a, smatra Ćorić.

GOŠK je ostao na istom razmaku od 17 bodova prednosti spram Zvijezde.

– Liga je specifična, maksimalno ćemo se pripremiti da pokušamo što prije matematički riješiti naš cilj i ja vjerujem da ćemo to ubrzo i ostvariti. Izvući ćemo pouku iz ovoga i idemo dalje, istakao je trener Gabeljana.

U sljedećem kolu gostuju Jedinstvu u Bihaću.

– Jedinstvo se bori za opstanak, a po svemu sudeći će ispasti tri ekipe i svaki bod je dragocjen, pogotovo na domaćem terenu. Mi imamo dosta kartoniranih, neki se vraćaju i nadam se da ćemo napraviti dobru ekipu za Bihać. Poslije toga imamo dobar raspored i vjerujem da ćemo ubrzo riješiti posao. Nastavit ću davati šansu mladim igračima u sljedećih 10 kola i po cijenu da kiksamo. To je cijena njihovog odrastanja, zaključio je Denis Ćorić.

Zaimović: Sva tri šuta su ušla

Mostarac Dženan Zaimović je s klupe vodio Stupčanicu do pobjede.

– Presretni smo jer smo osvojili bodove u Gabeli. Imali smo možda i sreće, jer je GOŠK na početku imao par dobrih prilika, ali je naš golman dobro obranio. Imali smo tri šuta u gol i sva tri su ušla. Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi. Ispada da smo im bili težak protivnik ove sezone, ali GOŠK je zasluženo na prvom mjestu i sigurno ulaze u Premijer ligu, a tamo im želim puno sreće. Mi idemo dalje iz utakmice u utakmicu, a sljedeća je Tomislav. Borba za opstanak je teška i svaki bod nam je vrlo važan, izjavio je Zaimović.

Igralo pet Nigerijaca

Posebno zanimljiv detalj sa utakmice u Gabeli je činjenica da je na ovom meču nastupilo pet igrača iz Nigerije. Za GOŠK je od prve minute igrao Adeshina Abdulfatai, a za Stupčanicu Edwin Odinaka. Za ekipu iz Olova su u nastavku nastupila još trojica Nigerijaca: Joel Izibivei Nestor, Temim Adebayo i Shuaib Abdulfatai.