Gabeljani u sezonu startali visokim porazom

Darko Bošković, koji je prošle jeseni nosio dres Mladosti iz Doboja kod Kaknja, novo je ime u taboru lavova iz Gabele. On bi za Gabeljane trebao značiti veliko pojačanje. Iskustvo koje donosi posebno će biti korisno momčadi iz Gabele.

Iskusni veznjak

Ovaj iskusni 29-godišnji vezni igrač, koji je prije Mladosti nastupao za Drinu iz Zvornika, pa srbijanske klubove – Proleter, Timok…, već se pridružio momčadi GOŠK-a koja boravi na devetodnevnim pripremama u Novigradu.

To je ujedno i četvrta prinova u redovima Gabeljana, kojima su se najprije pridružili njihovi bivši igrači Marko Sušac poslije polugodišnje stanke i Luka Anković, zatim je iz Češke, gdje je nastupao u drugoj ligi, stigao Ljubušak Andrija Petrović. Podavalu su u zimskom prijelaznom roku napustili Marsel Mace, Martin Puljić i Emir Mulać. Kako je Lujo Ilić, sportski direktor GOŠK-a, najavljivao angažiranje još jednog iskusnijeg igrača, za očekivati je da lista prinova s Boškovićem nije zaključena.

Inače, GOŠK je na turniru u Novigradu, Istria Winter Cupu, loše startao.

U prvoj utakmici poražen je od prošlogodišnjeg pobjednika Gyirmót FC. Mađari su poveli pogotkom Vaasa u 12. minuti, na 2:0 povisio je Bebeto u 40., a na 3:0 Csanas Novak u 49. s 11 metara. Četvrti pogodak za mađarskog prvoligaša postigao je Norbert Csiki u 82., a konačnih 5:0 svojim drugim pogotkom postavio je Csanas Novak u 84. minuti.

Utakmica s domaćinom

Drugu utakmicu na turniru protiv domaćina Novigrada lavovi će igrati već u petak, 3. veljače. Nakon toga, u subotu i nedjelju, 4. i 5. veljače, u okviru turnira, na kojem sudjeluje šest momčadi, slijedi razigravanje za plasman.

Utakmica protiv mađarskog prvoligaša bila je prva provjera Gabeljana za nastavak prvenstva i drugi debi trenera Darka Vojvodića.

Autor: Dušan Musa | vecernji.ba

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com