Četvrtak, 25 travnja, 2024
Sport

GOŠK pobijedio Dinamo II i osvojio treće mjesto; HŠK Zrinjski vodio 2:0, pa izgubio od Sutjeske

GOŠK je jučer poražen u polufinalu od Sutjeske iz Nikšića sa 2:1, dok je Dinamo II doživio poraz istim rezultatom od Zrinjskog. Danas na meču za treće mjesto nismo vidjeli mnogo prilika, a pobjednika je na kraju odlučio samo jedan gol.

Utakmicu su dosta bolje otvorili igrači Dinama koji su preko Kapitanovića i Bagarića zaprijetili u nekoliko navrata, no Kozić je sačuvao svoju mrežu. Prvu šansu GOŠK je imao tek u 34. minuti kada je pokušao Husić, ali nije bio precizan.

GOŠK je do prednosti mogao u 42. minuti nakon što je Aletić imao odličan solo prodor, no na kraju je šutirao pored gola. Odlučujući trenutak ovog meča desio se u 51. minuti kada je GOŠK poveo sa 1:0. Odličan centaršut iskoristio je Ramić koji sjajno glavom trener mrežu zagrebačkog tima.

Do kraja utakmice igralo se većinom između dva kaznena prostora, bez većih prilika na obje strane. GOŠK je ovom pobjedom osvojio treće mjesto na turniru u Gabeli.

Turnir Andrija Ankovića:

GOŠK – Dinamo II 1:0 (Ramić 52′)

GOŠK: Kozić, Nikić, Aletić, Husić, Đajić, Raguž, Vego, Bošković, Mujkić, Hasanović, Saez.

Dinamo II: Jurić, Maloku, Lukačević, Carracedo, Gogić, Ćuić, Bagarić, Muhar, Sisko, Santek, Kapitanović.

Sutjeska iz Nikšića pobjednik je 29. Memorijalnog turnira Andrija Anković koji je odigran u Gabeli. Crnogorski tim je u finalu savladao prvaka Bosne i Hercegovine Zrinjski nakon preokreta rezultatom 3:2.

Nakon uvodnih 10-ak minuta u kojima nije bilo uzbuđenja, Zrinjski iz prve šanse stiže do gola. Bekrić je izveo korner, a mrežu Sutjeske pogodio je Miketek za 1:0.

Deset minuta kasnije Plemići su poveli sa 2:0. Prekrasan pogodak je postigao Eman Marković za, činilo se sigurno vodstvo prvaka BiH.

Ipak, u ostatku meča Sutjeska je bila mnogo bolji tim i dominirala je na terenu.

Već do poluvremena su izjednačili rezultat. Božović je postigao dva gola (32. i 41.) za rezultat poluvremena od 2:2.

Blaž Slišković je u nastavku gotovo potpuno promijenio ekipu, Sutjeska je gospodarila terenom, a šanse pred rezervnim golmanom Zrinjskog Šutalom su se redale iz napada u napad.

U 58. minuti meča Sutjeska je stigla do treće gola. Nakon sjajne kontre pogodio je Kordić za vodstvo tima iz Nikšića od 2:3.

Šutalo je najzaslužniji što tim iz Nikšića nije imao i veću prednost. Zrinjski sa druge strane nije napravio mnogo, pa je na kraju Sutjeska ipak zasluženo došla do trofeja.

Vladan Bubanja je najbolji igrač turnira, najbolji golman Antonio Soldo, a Bojan Božović je najbolji strijelac. Mirsad Ramić je igrač koji najviše podsjeća na Ankovića, a najmlađi igrač je Kristijan Stanić.