Četvrtak, 25 travnja, 2024
Sport

GOŠK premijerligaš, Čapljina se vadi

GOŠK je premijerligaš, po drugi puta u svojoj skoro stogodišnjoj povijesti. Kolo prije kraja Gabeljani su osvojenim bodom u Orašju, osigurali prvo mjesto i plasman u najviši rang. U 29-om kolu Prve nogometne lige Federacije, u Orašju, Orašje – GOŠK 1:1, poluvrijeme 1:0. Strijelci Markovića u 42-oj minuti za domaće, a na 1:1, poravnao je Mirsad Ramić u 81-oj minuti.

Gabeljani su prvi s 53 boda, druga Bosna ima 50, a treća Sloga iz Siminog Hana s 48 bodova. U zadnjem kolu GOŠK će biti domaćin Veležu.

………………………………

Boljom igrom posebice u drugom poluvremenu nogometaši Čapljine stigli su do treće uzastopne pobjede. U 29-om kolu Prve nogometne lige Federacije, u Bjelavama, Čapljina – Sloga (Simin Han) 1:0, poluvrijeme 0:0. Jedini pogodak postigao je Salko Jazvin u 49-oj minuti s 11 metara.

Čapljina se pobjedom probila do šestog mjesta s 43 boda, međutim još uvijek nije sigurna u opstanak. Kako ne bi zavisila od ishoda drugih utakmica Čapljini je potreban još jedan bod u Sarajevu protiv Bosne Sema.

…………………..

U Trećoj, županijskog ligi igralo se 21-vo predzadnje kolo. U južnohercegovačkom derbiju u Stocu, Stolac – Višići 2:0. Kolo prije kraja Višići su četvrti s 35 bodova iz 19 utakmica, dok Stolac vodi mrtvu utrku s Neumom za prvo mjesto. Do kraja sezone Višićani imaju još utakmicu protiv mostarske Lokomotive.

Završeno je rukometno prvenstvo Federacije u južnoj skupini. U susretu 29-og kola, u Jajcu, Jajce – Čapljina 35:30. Čapljina je zadržala drugu poziciju s 44 boda, uz jednu odloženu utakmicu. U viši rang plasirala se visočka Bosna.

…………………………………………

Slaba igra Čapljine i uvjerljiv poraz, u derbiju od Neuma. U susretu 8-og kola Prve boćarske lige BiH, na neumskoj rivi, Neum – Čapljina 19:5, u drugom susretu osmog kola, Napredak Willa – Široki 10:14. Slobodni su bili Dračevo i Bura. Poredak, 1. Neum 10, 2. Čapljina 9, 3. Bura 6, 4. Široki 6, 5. Dračevo 3, 6. Napredak 0 bodova.

……………………………

Šestero boraca predstavljalo je Tekvondo klub Čapljina na 20-om po redu turniru “Fojnica open” u Fojnici. Mladi borci osvojili su pet medalja, dva druga mjesta osvojili su mlađi kadet Patrik Novaković i , kadet Josip Nikšić, tri bronce osvojili su EmaNovaković u konkurenciji vrtićanaca, zatim mlađa kadetkinja Hurija Sjekirica i kadet Josip Franjićević. Bez plasmana ovoga puta ostao je samo Leon Novaković.

…………………………………

Lijep uspjeh postigle su mlade čapljinske tenisačica Karla Bakalar i Kleopatra Sušac. Na otvorenom prvenstvu Doboja za uzrast do 10 godina, Bakalar je prva, dok je Sušac podijelila treće mjesto. Karla Bakalar je u kvalifikacijama ostvarila tri pobjede, a u istom stilu je nastavila i u glavnom turniru. U polufinalu je u dvoboju Čapljinki bila bolja od Kleopatre Sušac, 7:2, a zatim je u finalu savladala Kadić (Sarajevo) 7:1 i tako stigla do pobjedničkog pehara. Kleopatra Sušac je zabilježila dvije pobjede u kvalifikacijama, a zatim i u glavnom turniru, da bi je u polufinalu zaustavila druga Čapljinka, Bakalar.