Četvrtak, 25 travnja, 2024
Sport

HNK Čapljina preokretom do tri boda protiv NK GOŠK u gradskom derbiju

Na stadionu Bjelave odigran je gradski derbi između HNK Čapljina i NK GOŠK iz Gabele.

U boljem raspoloženju su utakmicu dočekali igrači GOŠK-a jer su nakon četiri odigrana kola osvojili deset bodova dok su nogometaši Čapljine do ovog susreta uspjeli skupiti četiri boda.

U 15. minuti Hamza Mešanović dovodi GOŠK u vodstvo udarcem lijevicom s petnaestak metara.

Nogometaši Čapljine su blizu poravnanja rezultata u 19. minuti, Gabrijel Zubac je odlično uputio udarac s ruba šesnaesterca ali vratar Domagoj Lukač odbija loptu u korner . GOŠK je mogao udvostručiti svoje vodstvo u 38. minuti kada Vedin Kučović izlazi sam pred vratara  Filipa Vasilja ali njegov udarac iskosa odlazi pored lijeve vratnice te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:0 za NK GOŠK.

U drugom poluvremenu igrači Čapljine su prvi zaprijetili preko Pere Pervan nakon ubačaja s lijeve strane ali njegov udarac glavom odlazi pored desne vratnice. U 51. minuti Mešanović je prekinuo jedno neprecizno dodavanje obrane Čapljine, lopta je došla do Kulovića koji šutira ali vratar Vasilj izbacuje loptu van granica igrališta.

HNK Čapljina dolazi do poravnanja u 64. minuti. Milorada Albijanić je ušao s loptom u šesnaesterac i šutirao a lopta je na putu do gola pogodila Ahmeda Hasinovića i završila iza leđa vratara Domagoja Lukača.

U 73. minuti HNK Čapljina je ostala s igračem manje, a isključen je Ahmed Hasinović nakon grubog starta na zglob Emira Hodžurda.

Samo minutu nakon što su ostali s igračem manje nogometaši Čapljine dolaze do preokreta. Opet je sam pred vratara istrčao Milorad Albijanić na asistenciju Mile Pehara i sigurno zabio za vodstvo HNK Čapljina od 2:1.

U 81. minuti Vedin Kulović je sjajno uputio udarac ali vratar Vasilj fantastično brani ovaj negudan udarac s desne strane. Do kraja susreta ostalo je 2:1 za HNK Čapljina.

Ovim porazom NK GOŠK se spustio dva mjesta niže na prvenstvenoj tablici pa je sada na četvrtom mjestu s deset bodova koliko ima i NK Travnik i NK Zvijezda, a za vodećim FK Olimpikom zaostaje tri boda.

Pobjeda je HNK Čapljina osigurala skok s jedanaestog na osmo mjesto prvenstvene tablice te sada imaju sedam bodova na kontu.

U početnom sastavu za HNK Čapljina nastupili su: Vasilj, Novaković, Đurić, Vulić, Albijanić, Pervan, Hasinović, Zubac, Pehar, Savić te Rodin.

U početnom sastavu za NK GOŠK nastupili su: Lukač, Sarvan, Islamagić, Ereiz, Mašić, Kulović, Savić, Mešanović, Jusufbašić, Hodžurda te Kožul.

U narednom kolu HNK Čapljina gostuje kod ekipe HNK Orašje dok NK GOŠK na svom terenu dočekuje ekipu FK Goražde.