Petak, 19 travnja, 2024
Sport

Pripremajući se za važne prvenstvene okršaje igrali Čapljina i Zrinjski

Pripremnu utakmicu pred važne prvenstvene utakmice, u Bjelavama, odigrali su Čapljina i premijerligaš Zrinjski. Pogotkom Bilbije u 39 minuti s minimalnih 1:0 slavili su Mostarci. Oba trenera Damir Beća – Čapljina i Blaž Slišković – Zrinjski, tijekom utakmice isprobali su veći broj igrača. Čapljina je u prvom dijelu nastupila s kombiniranim sastavom, dok je u nastavku igrala momčad kojom će se u subotu suprotstaviti Rudaru u Kaknju.

Blaž Slišković također je, tijekom utakmice mijenjao, uigravao, isprobavao, toliko toga je miksao da se ni eventualni Željini špijuni – protivnik u sljedećem kolu, ne bi snašli. Što više za ovu prigodu nogometaši Čapljine nosili su plave dresove, koji su poznato je tradicionalna boja narednog suparnika Zrinjskog, Željezničara.

Uglavnom, u prvom dijelu inicijativa, točnije dominacija je bila na strani Zrinjskog, kada je pao i jedini pogodak. Uz postignuti pogodak bilo je još nekoliko udaraca prema vratima, ali bez rezultatskog učinka. U nastavku najbolju prigodu za Zrinjski imao je Jović u 61. minuti, dok su za domaće povoljne prigode zapucali Salko Jazvin u dva navrata i Leko. Promatraču sa strane teško je reći jesu li treneri pronašli ono što su tražili, utakmica je bila neslužbena izjava nije bilo. Mislimo da jesu jer igralo se čvrsto, borbeno, ako da se radi o borbi za bodove, ako je suditi po tom dojmu, onda je provjera bila uspješna, ali ona nije jamstvo za važne utakmice oba sastava, derbi sezone Zrinjskog na Grbavici i važnu utakmicu Čapljine u borbi za opstanak.

Autor: D. Musa