Utorak, 23 travnja, 2024
Sport

Pustolovna utrka u Čapljini: U foto finišu slavili boksači Ivan Blažević i Nikola Matić

Juniorski prvak BiH u boksu Ivan Blažević i višestruki boksački šampion Nikola Matić slavili su na dvanaestoj po redu pustolovnoj utrci u Čapljini. Praktično u foto finiš uz dozu fair playa odlučili su pobjednika. A namjerio se u pravom smislu riječi junak na junaka s jedne strane boksački šampioni Ivan Blažević i Nikola Matić, a s druge Nikola Bartolović rukometaši i ronilac i veslač Josip Primorac, višestruki pobjednici i prvi favoriti. U strašnom finišu na biciklima Blažević i Matić na zavoju pred ciljem, uspjeli su stići Bartolovića i Matića koji du na startu te dionice imali par stotina metara prednosti, dok je mladi Blažević vješto zaobišao vodeći dvojac, Matić se tražeći prolaz sudario s Bartolovićem i Primorcem. Nakon pada prvi se pribrao Primorac i nastavio voziti, a zatim i Matić dok je Bartolović kroz cilj prošao gurajući bicikl bez lanca. Tako je prvo mjesto pripalo boksačima, dok su se veslač i rukometaš morali zadovoljiti drugim mjestom. Bartolović je u cilju priznao da je u cilj mogao možda utrčati i prije Matića, ali je prevagnuo sportski motiv.

„U toj gužvi nisam htio da ispadne da sam želio blokirati Matića, u stvari nisam ni vidio tko je iza mene, finiširao sam dogodio se udar, a onda sam dao prednost suparniku da ne ispadne da sam ga htio blokirati“, kazao je poslije utrke Batrtolović.

Ipak najveće iznenađenje bio je trećeplasirani dvojac don Tomislav Ljuban, župnik iz Čeljeva i njegov sumještanin Marko Knežević, obranili su lani osvojeno treće mjesto. U stvari ‘na vodi’ su bili drugi iza Bartolovića i Primorca, međutim u trčanju nisu izdržali nalet boksačkog dvojca Blažević – Matić koji su na kraju prestigli i vodeće.

„Ovo je vrh, prezadovoljan sam, uz božju pomoć opet smo treći, a ja sam ovoga puta imao i posebnu nakanu“, kazao je don Tomislav. Naravno najraspoloženiji za priču bio je boksački šampion Nikola Matić.

„Tri godine za redom sam bio drugi, konačno mi se posrećila pobjeda“, kazao je u cilju Matić te dodao:

„Mom partneru Blaževiću ovo je bila prva ovakva vožnja kanuom. Bio je strašan. Pokazao se najspremnijim od nas“, kazao je Matić, dok je blažević utrku kratko prokomentirao:

„Nisam puno razmišljao, sve sam podredio cilju, sa željom da svaku dionicu odradim maksimalno. Drago mi je zbog nagrade i pobjede“.

Prema tome konačni plasman nakon triatlona na stazi dugačkoj 20,3 kilometra, bio je sljedeći: 1. Ivan Blažević/Nikola Matić 1,33:20, 2. Josip Primorac/Nikola Bartolović 1,33:40, 3. Tomislav Ljuban/Marko Knežević 1,36:01, 4. Josip Barić/Igor Mandušić 1,40:02, 5. Ruđer Bošković/Josip Baban 1,40:59… 20. Ljubica Pranjić/Milan Komadina 2,20:22. Prema tome, utrku je završilo svih dvadeset posada, s tim da je samo jednoj mješovitoj, do cilja trebalo više od dva sata.

Na svečanosti dodjele priznanja i novčanih nagrada Ivan Raguž, predsjednik Turističke organizacije „Čapljinka“ organizatora pustolovne utrke koja je dio manifestacije „Lipanjske zore“ uz ostalo je istaknuo podatak da je ove godine sudjelovao rekordan broj posada pa se narednih godina „može razmišljati i o nekim novinama“. Prvoplasiranom dvojcu uz diplomu pripala je novčana nagrada od 600 KM, drugoplasirana ekipa dobila je 400 KM, trećeplasirana 200 KM, dok su se ostali sudionici morali zadovoljiti majicama, večerom i plaketom za sudjelovanje.

Tekst i foto: D. Musa Radio Čapljina

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com