Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

ŠPORT: GOŠK sustiže vodeće, Odbojkašice završile sezonu devete

Vrijednu pobjedu u 19-om kolu Prve nogometne lige Federacije, izborili su nogometaši GOŠK-a. Gabeljani su s 2:0, poluvrijeme 0:0 savladali sarajevsku Bosnu Semu. Strijelci su bili Đajić u 67-oj i Anković u 89-oj minuti. GOŠK je i dalje treći sada s 34 boda, vodeći Travnik i drugoplasirana Bosna imaju po bod više 34.

Nogometaši Čapljine izgubili su na gostovanju u Travniku s 1:0. Ovom pobjedom Travnik je izbio na vrh ljestvice Prve lige Federacije, a Čapljina je pala za jedno mjesto i sada je dvanaesta s 21 bodom. U dvadesetom kolu slijedi derbi u Visokom, Bosna – GOŠK. Na Bjelave stiže Jedinstvo.

………………….

Košarkaši Čapljine izgubili su susret 16. kola Lige Herceg Bosne u Širokom Brijegu od druge ekipe Širokog 75:66. Široki su predvodili raspoloženi Drežnjak, Šušak i Planinić. U redovima Čapljine najbolji strijelac je bio Kuzman s 22 poena,  dobru partiju pružio je i Radak s 12 poena i čak 19 skokova. Vodi Student s 29, Čapljina je šesta s 24 boda.

……………………

U 13. kolu Županijske nogometne lige nogometaši Neuma pobijedili su Višiće s 3:0. Stolac je slavio u Međugorju 4:2, a Iskra je izgubila od Bune 1:2. Na vrhu Županijske lige je Stolac s 33 boda isto toliko ima drugi Neum, treći je Blagaj, Višićani su četvrti.

………………….

Nogometašice Čapljine u pripremnoj utakmici su poražene od Mostara 6:5. Čapljina je vodila 5:2, međutim na kraju su ipak slavile Mostarke. Tri gola za Čapljinu postigla je Ana Bakalar,  Gabrijela Dugandžić dva.

…………………..

Odbojkašice Čapljine osvojilo se u deveto mjesto u federalnoj Superligi. Čapljinke su u uzvratnoj utakmici u Vitezu nadigrale istoimeni domaći sastav 3:1. Podsjećamo i u prvoj utakmici rezultat je bio identičan, 3:1 za Čapljinu. Razigravanjem za plasman, za prvu ekipu odbojkašica Čapljine, sezona je završena.

………………………..

Proteklog vikenda slavile su i odbojkašice Čapljine II. U susretu desetog kola Prve A1 lige odbojkašica, Čapljina II – Turbina (Jablanica) 3:0. Mlade Čapljinke vode s maksimalnim učinkom, 15 bodova.