Četvrtak, 18 travnja, 2024
Sport

Sportski vikend: GOŠK slavio protiv Radničkog, Jelena Martinović državna prvakinja

Znatno teže od očekivanja došao je GOŠK do pobjede u 26-om kolu Prve nogometne lige Federacije. U Gabeli, GOŠK -Radnički (Lukavac) 2:1, poluvrijeme 1:1. Poveli su gosti pogotkom Aljukića u 3-oj minuti, na 1:1 poravnao je Đajić krasnim udarcem glavom u 24-oj minuti. Konačnih 2:1 postavio je Ramić u 48-oj minuti.

S tri nova boda GOŠK prati vodeću visočku Bosnu koja je u prošlom kolu, također, slavila. Gabeljani su drugi s 46, vodeća Bosna ima 48 bodova. U utrci za prvo mjesto još su ostali Sloga iz Simina Hana 44, te kakanjski Rudar 43 boda. GOŠK u narednom kolu igra upravo protiv Rudara u Kaknju.

…………………………….

Rukometaši Čapljine pretrpjeli su peti poraz u nastavku prvenstva. U 24-om kolu Prve federalne rukometne lige, u Ljubuškom, Izviđač II – Čapljina 31:29, poluvrijeme 15:18, Unatoč porazu rukometaši Čapljine čvrsto drže drugo mjesto sa 44 boda, prva je visočka Bosna.

—————-………………….

U Prvoj boćarskoj ligi igrano je šesto kolo. Dračevo je pružilo dobar otpor prvaku Buri, u Posušju, poraženo je 9:15. Čapljina je bila slobodna. Poslije šest kola vodi Čapljina s 9 bodova, druga je Bura sa šest, Dračevo je peto s 1 bodom.

……………………………

Na prvenstvu BiH u tekwondou za mlađe uzraste, boje Čapljine branilo je 11 boraca, koji su osvojili jedno prvo, jedno drugo i tri treća mjesto. Jelena Martinović je osvojila naslov državne prvakinje, Nikola Franjićević je drugi, dok su treće mjesto osvojili Leon Novaković, Viktorija Kalfić i Mladen Vego. Bez plasmana ostali su mlađi kadeti – Patrik Novaković, Lana Raič, Hurija Sjekirica i Marina Zubonja, zatim kadetkinja Viktorija Kalfić i juniorka Andrea Zubonja.

………………………..

Uspješne na otvorenom prvenstvu Banje Luke, bile su mlade čapljinske tenisačice Karla Bakalar i Kleopatra Sušac. Sa ukupno četiri pobjede, dvije u kvalifikacijama, te dvije u glavnom turniru Karla bakalar je osvojila drugo mjesto. U finalu je poražena od prve nositeljice Lane Petković iz Tešnja 2:7.

Kleopatra Sušac je u kvalifikacijama pretrpjela dva poraza, pa se natjecala u utješnoj skupini u kojoj je poslije tri pobjede osvojila prvo mjesto. Sve u svemu vrlo dobri nastupi mladih Čapljinki.

Izvor: Radio Čapljina