Četvrtak, 25 travnja, 2024
Sport

Sportski vikend: Lavovi bez plijena u Siminom Hanu, boćari Čapljine na čelu ljestvice

Prošlog vikenda odigrano 22-go kolo Prve nogometne lige Federacije, dodatno je zakompliciralo situaciju u vrhu ljestvice, pa je tako GOŠK unatoč porazu u Siminom Hanu, ostao na bod od prvog mjesta, Sloga – GOŠK 2:0, poluvrijeme 1:0. Strijelci Musić u 42-oj i Omanović u 66-oj minuti. Da utakmica bude zanimljivija pobrinuo se glavni sudac Kenan Barjaktarević koji je pokazao žuti karton Mirsadu Ramiću, prvom strijelcu Gabeljana, još prije početka utakmice, jer se nije htio rukovati s drugim pomoćnim sucem Mariom Grgićem. Uglavnom, poslije 22-og kola i drugog ovoproljetnog poraza u sedam odigranih utakmica, GOŠK je treći s 38 bodova, vode Bosna i Travnik sa po 39 bodova.

…………………………….

U prvoj rukometnoj ligi Federacije, južna skupina odigrano je 20-to kolo. Čapljina je gostovala u Jablanici gdje je poražena od Turbina 32:37. Bez obzira na poraz Čapljina je čvrsto na drugom mjestu s 41 bodom, vodi visočka Bosna.

…………………………..

Ono što smo najavljivali da će se Čapljina pojačana četvoricom bivših igrača prvaka Radišića, boriti za prvo mjesto obistinilo se već poslije dva kola. Čapljinci su na čelu ljestvice jedini sa stopostotnim učinkom. Rezultati 2-og kola, Široki Brijeg: Široki – Čapljina 10:14, Neum: Neum – Bura 15:9, Sarajevo: Napredak – Ante Rozić 16:8, slobodno je bilo Dračevo. Poredak, vodi Čapljina s 4 boda, slijede Široki, Napredak, Neum, Ante Rozić sa po 2 na začelju su prvak Bura i Dračevo, bez bodova.

Izvor: radio-capljina.com