Četvrtak, 18 travnja, 2024
Sport

Sportski vikend: Nogometaši Čapljine poražena u Bjelavama, rukometaši slavili u gostima

Nesretan i nespretan poraz Čapljine u Bjelavama, u prvom kolu nastavka prvenstva. U utakmici 16-og kola Prve nogometne lige Federacije, Čapljina – Bosna (Visoko) 0:1, poluvrijeme 0:0. Jedini pogodak postigao je Denis Cana u trećoj minuti nadoknade drugog poluvremena.

Lider na tabeli je bio bolji tim od Čapljine i tokom većeg dijela utakmice je imao inicijativu, ali je do gola došao tek u finišu. Nakon što je Haračić u 90. minuti zamalo doveo Čapljinu u vodstvo, u sudijskoj nadoknadi vremena Cana je sa vrha šesnaesterca matirao domaćeg golmana za veliko slavlje Visočana.

Ovom pobjedom je Bosna povećala svoju prednost nad drugoplasiranim Travnikom na tri boda.

Čapljina – Bosna 0:1 (Cana 90+)

Čapljina: Buntić, Miketek, Pecelj, Ćosić, Popović, Isić, Rodin, Jazvin, Haračić, Puljić, Rako.

Bosna: Bekan, Hrvat, Ćubara, Cana, Goralija, Hodžić, Kovač, Džafić, Čiva, Kadić, Čulov.

Poslije 16-og kola, Čapljina je trinaesta sa 17 bodova, vodi Bosna s 32 boda.

Uz nogometne proteklog vikenda, krenuli su i rukometni prvoligaši. Čapljina je u prvom kolu nastavka u Turbetu, savladala travnički Borac 34:29. Bila je to deseta pobjeda Čapljine u 12 do sada odigranih utakmica. U narednom kolu protivnik Čapljine bit će vodeća visočka Bosna.