Petak, 19 travnja, 2024
Sport

Studentski odbojkaški klub Mostar predvođen Ilijanom Dugandžić na korak do povijesnog uspjeha

Studentski odbojkaški klub Mostar igrat će u finalu doigravanja za plasman u Premier ligu. Studentice su u polufinalu dva puta svladale ekipu ŽOK Smeč iz Lukavca.

Nakon pobjede od 3:2 u setovima u Lukavcu, danas je SOK Mostar u dvorani na Bijelom Brijegu slavio s 3:1.

Domaće odbojkašice dobro su otvorile utakmice i povele 9:6. No, zatim slijedi veliki pad u igri, što vješto koriste gošće i dolaze do velike prednosti i osvajaju prvi set 25:16.

U drugom setu su gošće imale vodstvo 9:6, da bi se nakon minute odmora domaće odbojkašice trgnule i preokrenule rezultat u svoju korist. SOK Mostar drugi set osvaja rezultatom 25:18.

Dobru igru iz drugog, domaće odbojkašice prenijele su i na treći set. Od samog starta su bile u prednosti 12:8, 17:11, pa su set privele kraju 25:16.

Najmanje neizvjesnosti bilo je u četvrtom setu. SOK Mostar je poveo 12:5, zatim 17:8, a set završava rezultatom 25:10.

Stududentski odbojkaški klub Mostar u finalu doigravanja sastaje se s ekipom UOK Bihać koja je u polufinala zbog više osvojenih poena u susretu s HŽOK Smeč iz Širokog Brijega. Bihać je na Pecari slavio s 3:1, a zatim su Širokobriježanke uzvratile istom mjerom u Bihaću.