Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Teniska nada iz Čapljine Karla Bakalar opravdala velika očekivanja, osvaja velike pokale kao od šale

Karla Bakalar, teniska nada iz Čapljine osvojila je otvoreno prvenstvo Doboja za uzrast do 12 godina. Podsjećamo, Bakalar je početkom prošloga tjedna osvojila otvoreno prvenstvo Makarske, a šest dana potom u velikom stilu trijumfirala je i u Doboju. Na putu do naslova mlada Čapljinka je u četiri meča izgubila samo deset gemova.

Kao treća nositeljica Bakalar je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je savladala Čiču (Bihać) 2:0 (6:0, 6:0), u drugom je nadigrala Stjepićevu (Ban ja Luka) 2:0 (6:1, 6:0), a u polufinalu prvu nositeljicu Suljić (Tuzla) 2:0 (6:4, 6:1). Konačno u finalu Bakalar je nadigrala Kadićevu (Sarajevo) 2:0 (6:0, 6:4). Zanimljivo, uz veliki pokal Bakalar je za prvo mjesto osvojila i prvu nagradu, vrijedan bicikl. Andrija Jovanović, njezin trener nije krio zadovoljstvo novim uspjehom:

„Karla se priprema za start u konkurenciji do 14 godina, pa zato nastojimo u za nju izlaznoj godini u konkurenciji do 12 godina, osvojiti što više bodova. Mada je prvakinja BiH, u ovoj konkurenciji, Karla je pala na treće mjesto rang liste, pa smo ovim turnirom željeli to ispraviti. U narednom razdoblju nastavit ćemo s nastupima u obje države BiH i Hrvatskoj, te polako prelaziti u stariju dobnu skupinu. Imam dugogodišnje iskustvo u tenisu po meni presudno razdoblje za razvoj talenta je upravo dob od 12 do 15 godina. Nadam se da će Karla to uspješno prebroditi i razviti se u uspješnu tenisačicu“.

Uglavnom, mlada Čapljinka se za sada ne šali, pobjeđuje s obje strane granice, a trener Jovanović ističe da je u svakoj starijoj dobnoj skupini sve teže i teže, jer oni slabiji otpadaju, a prolaze sve jači, pa se s tim treba znati i nositi.