Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Važna pobjeda za momčad iz Gabele: GOŠK u Bugojnu nadigrao Novi Travnik ; Bošnjak iz zatvora među strijelce

U drugom susretu današnjeg programa 16. kola Prve lige Federacije GOŠK iz Gabele u Bugojnu je svladao Novi Travnik 4:1 (2:0). Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu u kojem su Gabeljani postigli dva pogotka.

U 34. minuti kapetan GOŠK-a Miljenko Bošnjak iz slobodnog udarca pogađa za vodstvo svog tima, a u 45. minuti Mirsad Ramić matira domaćeg golmana Kovača po drugi put. Najbolju priliku za Novi Travnik u prvom poluvremenu imao je kapetan Ivan Rezdeušek koji je pogodio prečku gola Antonija Brkića.

U drugom poluvremena borbena utakmica, ali bez pravih šansi u prvih desetak minuta. GOŠK do trećeg pogotka dolazi u 63. minuti preko Mišića, a samo sedam minuta kasnije Miličević smanjuje prednost na 3:1.

Ipak, tu nije bio kraj golijade na ovom susretu, pa u 75. minuti Ramić po drugi se upisuje  listu strijelaca i na  semaforu je pisalo 4:1. Bio je to i konačan rezultat susreta, a GOŠK je ovom pobjedom došao do 28. boda, dok je Novi Travnik ostao na posljednjem mjestu sa pet osvojenih bodova. NK Novi Travnik – NK GOŠK Gabela 1:4 (0:2)

U drugom današnjem susretu 16. kola Prve lige FBiH, Sloga je u Simnin Hanu savladala sarajevsku Bosnu 2:1.