Subota, 20 travnja, 2024
Sport

Završena Liga mjesnih zajednica Čapljine – U finalu ‘đake’ izbušile Trojansku obranu 7:3

Momčad Čapljine II pobjednik je 18-te po redu čapljinske Lige mjesnih zajednica. Čapljinci su do naslova stigli uvjerljivom pobjedom protiv Gabele 7:3, poluvrijeme 2:1. Strijelci su bili Filip Barić i Mario Čerkez po dva, Mladenko Džeba, Karlo Tomičić i Luka Putica po jedan za Čapljinu II, a Tihomir Jelavić, Perica Jurić i Marko Ćorić po jedan pogodak za poraženu Gabelu.

Valja reći da se u finalu očekivala puno tvrđa utakmica, međutim Čapljinci su vješto došli do dva pogotka prednosti, a zatim nakon smanjenja u zadnjoj minuti prvog dijela, u nastavku brzo povećali na 3:1. Gabeljani pogotkom Marka Ćorića utakmicu vraćaju u neizvjesnost, ali kada je sredinom drugog poluvremena Karlo Tomičić pogodio mrežu, kroz šumu nogu, za 4:2, kola Trojanaca krenula su niz brdo. Uvođenje petog igrača umjesto vratara Gabeljanima se nije isplatilo, nakratko je na 5:3 smanjio Tihomir Jelavić, a onda je stigla kazna u vidu dva brza pogotka i mora se priznati neočekivanih 7:3 za Čapljinu 2 koja je slovila tek za blagog favorita.

Treće mjesto osvojilo je Bobanovo koje je uvjerljivo 5:2, poluvrijeme 1:1, nadigralo Čapljinu 1. Zanimljivo Čapljinci su dva puta vodili i na kraju uvjerljivo izgubili. Strijelci Marko Karlović i Tomislav Krndelj za Čapljinu 1, a razigrani Toni Akrapović tri, Ivan Ćosić i Dejan Tunjić po jedan za Bobanovo. Na kraju ostao je dojam da je Bobanovo moglo i više da mu se nije ozlijedio kapetan Zlatko Kojić, dok je Čapljina 1, jedno od ugodnijih iznenađenja ovogodišnje lige. Prema tome konačni poredak u seniorskoj konkurenciji je sljedeći, 1. Čapljina II, 2. Gabela, 3. Bobanovo, 4. Čapljina I.

Na svečanosti proglašenja uz vatromet i dekor punih tribina, pobjednički pehar ekipi Čapljine II uručio je dr. Smiljan Vidić, načelnik općine Čapljina. Pero Knežević, dopredsjednik Općinskog vijeća Čapljine, uručio je pehar drugoplasiranoj Gabeli , dok je medalje i ostala priznanja u konkurenciji seniora, uručio Dalibor Ilić, tajnik Sportskog saveza Čapljina. Goran Knezović predstavnik Ožujskog piva, pobjednicima je uručio set opreme.

Između dvije seniorske utakmice odigrano je finale u kadetskoj konkurenciji. Prvo mjesto osvojili su Višići, koji su u finalu s 2:0, poluvrijeme 0:0, nadigrali favoriziranu Svitavu. Strijelci Antonio Perić i Vide Prkačin. Treće mjesto pripalo je Čeljevu, koje je predzadnje turnirske večeri s 2:0 savladalo Počitelj/Hotanj. Priznanja i nagrade u kadetskoj konkurenciji uručio je Miroslav Vidić, član Organizacijskog odbora.

Valja reći da je finalnoj večeri Lige mjesnih zajednica Čapljine u nekoliko navrata zaprijetila kiša, pa su organizatori cijelo popodne proveli gledajući u nebo, jer termina za odgodu nije bilo. Inače, završetak natjecanja popraćen je vatrometom, a utakmice finalne večeri vodili su čapljinski suci Proleta, Čepo, Limov i Malić

Za najboljeg igrača ukupno 18-te lige mjesnih zajednica Čapljine, proglašen je Luka Putica igrač Čapljine 2, a iz pobjedničke momčadi su i ostali dobitnici pojedinačnih priznanja – Ivan Pažin najbolji vratar, dok je Filip Barić s osam pogodaka, prvi strijelac Lige. Mora se reći da su pojedinačna priznanja zasluženo pripala igračima pobjedničke momčadi, koja se isticala tijekom cijelog turnira.

Za najboljeg igrača u kadetskoj konkurenciji proglašen je Petar Brajković igrač Višića, Željko Žobrak, Čeljevo, je prvi strijelac s devet pogodaka, dok je za najboljeg vratara proglašen Vide Krešić iz Svitave. Posebno priznanje pripalo je Maji Jelčić igračici Počitelj/Hotnja, inače reprezentativki BiH za uzrast do 15 godina, U15. Priznanja i nagrade u kadetskoj konkurenciji uručio je Miroslav Vidić, član Organizacijskog odbora.

Treba istaknuti da je Čapljina 2, čije igrače zovu đakama, uvjerljivo stigla do prvog mjesta. Đake su u skupini startale pobjedom protiv branitelja trofeja Dračevo/Sjekosa 6:5, zatim su visoko 9:3 nadigrali Doljane, pa u osmini finala Višiće 4:1. U četvrtfinalu tijesno 1:0 bili su bolji od borbenih Domanovića, dok su u polufinalu nadigrali Bobanovo 5:3, te u finalu Gabelu 7:3. Dakle, novi prvaci imaju fantastičnu razliku pogodaka 32:15! Dakle, po utakmici su postizali po 5,5, dok su primali po 2,5 pogotka.

Čapljina II je do naslova došla u sastavu: Ivan Pažin, Filip Barić, Mladenko Džeba, Mario Čerkez, Zvonimir Šutalo, Kruno Maslać, Karlo Tomičić, Davor Martinović i Luka Putica. Voditelj momčadi je Vjeko Sušac, a stručni savjetnik Danijel Vuković.

Prvak čapljinske općine će bez predaha u Ligi Hercegovine startati protiv prvaka tomislavgradske općine. Ukoliko preskoče prvu prepreku Čapljinci će u drugom kolu igrati protiv prvaka čitlučke općine.