Nedjelja, 5 svibnja, 2024

1. liga HNŽ: Pioniri HNK Stolac “pušu za vrat” prvoplasiranom HŠK Zrinjski

Mlađe kategorije HNK Stolac u subotu su odigrale svoje prvenstvene utakmice, predpioniri i pioniri protiv FK Velež Mostar, a kadeti i juniori protiv NK Troglav Livno.

Prvi su na teren izašli predpioniri koji su nakon vodstva od 2-1, ipak minimalno poraženi od Veleža 2-3. Dvostruki strijelac je bio Roko Bošković kojemu je ovo bio 15. pogodak u sezoni.

– Oglas-

Poslije predpionira, pioniri su nastavili sa odličnim igrama, te već u 20. minuti utakmice rezultat je bio 3-0 za HNK Stolac (strijelci Ivan Kevo, Josip Perić i Dražen Pažin). Međutim dječaci su se malo opustili, pa su gosti do poluvremena smanjili na 3-2. U drugom poluvremenu opet odlična igra, te pogodak Luke Boškovića za konačnih 4-2 i ostanak na drugom mjestu na tablici, iza prvoplasiranog Zrinjskog.

Treća utakmica dana bila je između juniora HNK Stolac i NK Troglav Livno.

U jednoj ravnopravnoj utakmici stolačka ekipa je bila u zaostatku od jednog pogotka. Ipak pogocima Petra Stankovića HNK Stolac preokreće rezultat na 2-1 koji je ostao do kraja utakmice.

I na kraju dana možda najveće iznenađenje prvog dijela sezone napravili su kadeti. Troglav je u Stolac stigao kao apsolutni favorit sa 8 čistih pobjeda do subote. Stolački kadeti su odigrali hrabru i borbenu utakmicu, što ih je nagradilo pred kraj utakmice, kada je Anteo Vučina iz jedne gužve postigao pogodak za veliku pobjedu i prvi poraz lidera prvenstva.