Utorak, 21 svibnja, 2024

Čapljina na korak od doigravanja Košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne

Čapljina je u 17. kolu Košarkaškog prvenstva Herceg Bosne pobijedila Ramu 106:96. Napadački gotovo savršena utakmica Čapljine u prvoj četvrtini, 35 poena. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 58:39. Rama je odigrala dobro u trećoj četvrtini, vratili su se u utakmicu i učinili je bar malo neizvjesnom  smanjili su na 7 koševa razlike. Domaći košarkaši dodali su gas u posljednjoj dionici susreta i na kraju slavili s 10 poena razlike.

U redovima Čapljine kapetan Valentin Jurković je ubacio 22 poena i uz 11 skokova i 8 asistencija bio najbolji pojedinac utakmice. Odličan učinak imao je i Ivan Marković 18 poena, 12 asistencija i 8 skokova.  Domagoj Vučić bio je najbolji strijelac Čapljine 27 poena, na trici je imao šut 6/10. David Bevanda ubacio je 20, Mateo Barbarić 15 a u strijelce su se upisali i Drago Božić i Karlo Obradović po 2 poena. U redovima Rame najbolji strijelac bio je Marin Mikulić s 36 poena.

Do kraja prvog dijela prvenstva Čapljini su preostale  još dvije utakmice, u kojima joj treba jedna pobjeda za plasman među prve četiri momčadi koje idu u doigravanje. Čapljina će u posljednjem kolu, sljedećeg vikenda, igrati protiv Mostara u gostima. Osim utakmice posljednjeg kola Čapljina ima i zaostalu utakmicu 10. kola protiv Prvog koša iz Viteza.