Petak, 19 travnja, 2024
Sport

Čapljinac s 18 obrana briljirao u pobjedi Metković Mehanike

Na solinskoj Bilankuši odigrana je utakmica 2. kola 1. HRL Jug između domaćina u gostima, dugoratskog Hrvatskog dragovoljca i Metković Mehanike koja je završila pobjedom Metkovaca 24:27.

Premda konačni rezultat ne ukazuje na to, bila je to velika utakmica za Metkovce u kojoj je briljirao čapljinac, golman Darijan Bošković s 18 obrana od čega 7 obrana sedmeraca. Bošković je obranio svih pet sedmeraca kojima su Metkovci bili kažnjeni u prvom poluvremenu.

Metković je bio bolji tijekom cijele utakmice i od prvih minuta nije ispuštao rezultatsku prednost koja je početkom drugog poluvremena bila i osam golova razlike. Najviše što je domaćin uspio je približiti se Metkoviću na dva gola razlike. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 8:14.

Metković je imao i vrlo raspoložene strijelce: Antonijo Cvitanović je postigao 9, Marko Buntić 7, a Smiljan Kolovrat 5 golova. Kod domaćina je najefikasniji bio Dino Banović s 10 golova.

Zanimljiv je bio kriterij suđenja koje je očito bilo neujednačano. Metković je tijekom utakmice bio sankcioniran s 11 kaznenih udaraca i 12 minuta isključenja, a Hrvatski dragovoljac s dva kaznena udarca i šest minuta isključenja. Bit će zapisano da je na jučerašnjoj utakmici trener Metkovića Filip Romić prvi put u svojoj karijeri zaradio žuti karton zbog prigovora.

– Bila je ovo naša velika pobjeda i želim pohvaliti sve svoje igrače, posebno vratara Darijana Boškovića koji je ovoga puta stvarno briljirao. Okrećemo se sljedećoj utakmici koju ćemo igrati sa Solinom sljedećeg vikenda pred domaćom publikom, izjavio je nakon utakmice trener Filip Romić.

Metković je trenutno četvrti na tablici sa četiri boda. U 3. kolu 1. HRL Jug u Metković dolazi Solin. Još nije odlučeno hoće li utakmica biti u subotu ili nedjelju, piše likemetkovic.hr

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com