Nedjelja, 19 svibnja, 2024

Čapljinci Ruža Rajič i Josip Miličević prvaci šahovskog saveza HB

Na nedavno završenom kadetskom prvenstvu šahovskog saveza Herceg Bosne  šahisti Ruža Rajič i Josip Miličević su se okitili zlatnim medalja i titulama prvaka Herceg Bosne u svojim kategorijama. Josip Miličević je u teškoj konkureciji juniora do 20 godina ostvario najbolji rezultat osvojivši 4,5 boda iz 5 mečeva. Ruža Rajič je zazuzela prvo mjesto u kategoriji Ž16, dok je drugoplasirana u toj kategoriji bila također članica šahovskog kluba Čapljina, Marija Brajković.

Marija Brajković i Ruža Rajič su predvodile šahovski klub Čapljina i na Kupu za žene, gdje su zauzeli odlično drugo mjesto.

Treće mjesto i plasman na Prvenstvo BiH ostvarila je i Petra Šutalo, te će uz Ružu, Mariju i Josipa predstvaljati naš klub na državnom prvenstvu koje će se održati u Sarajevu.

Treba pohvaliti veliku borbu i vrijedan trud ostalih  omladinaca: Tome Brajkovića, Marka Jovanovića te Frana Vučine, kojima je nedostajalo malo sportske sreće za plasman na državno prvenstvo.

U sklopu ovog šahovskog festivala održano je i Kup natjecanje za seniore. Ekipu su prestavljali: Zvonimir Karlović, Emir Lizde, Vladislav Prskalo, Josip Miličević te Vlatko Maslać. Ekipa je zauzela 4. mjesto od 11 ekipa, ostvarivši dvije pobjede, dva neriješena meča te samo jedan poraz.