Četvrtak, 25 travnja, 2024
Sport

Čapljinski šahisti nastupili na dva turnira

Dana 25. i 26. ožujka 2023. godine u Neumu, hotel „Zenit“ održano je 10. pojedinačno Međunarodno otvoreno prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene.

Na turniru je nastupilo 59 igrača, a Čapljina je imala 6 predstavnika.

Od predstavnika ŠK Čapljina najveći uspjeh su ostvarili Marija Brajković, osvojivši peto mjesto u konkurenciji žena, te Zvonimir Karlović koji je zauzeo peto mjesto u konkurenciji muškaraca. Nastupili su još Emir Lizde, Vladislav Prskalo, Vlatko Maslać i Toma Brajković.

Također, za vikend je održan šahovski kamp te kadetski turnir u Čitluku, gdje je Čapljina imala tri predstavnika. U kategoriji do 20 godina se natjecao Josip Miličević i zauzeo 4. mjesto. Zapažene rezultate su ostvarili i Petra Šutalo te Marko Jovanović kojima je ovo vrijedan turnir zbog stjecanja šahovskog iskustva.