Utorak, 23 travnja, 2024
Sport

Ćorić: Trebat će nam dva – tri kola da uđemo u ritam

Pobjeda protiv Bratstva (1:0) na otvaranju proljetnog dijela prvenstva u Prvoj ligi Federacije BiH je za gabelski GOŠK značila novi odmak na vrhu ljestvice.

Simm Bau i Zvijezda su remizirali (1:1), što znači 14 bodova prednosti za tim trenera Denisa Ćorića koji međutim, možda po prvi put ove sezone, nije mogao biti posebno zadovoljan igrom svoje ekipe.

– Evidentna je velika pauza, odnosno četiri i pol mjeseca od zadnje službene utakmice. Jedno su prijateljske, drugo službene utakmice i to se vidjelo na obje ekipe zbog previše nervoze, netočnih pasova i teških grešaka, pogotovo u prvom poluvremenu. Bratstvo je stalo u obrambeni blok gdje nismo nalazili rješenja. U drugom dijelu smo iz jedne situacije probili bok i postigli gol iz penala (Luka Nižić u 51. minuti, op.a.). Kasnije nam je igrač više (Nadin Ćurić je isključen u 54. minuti, op.a.) dao dosta toga na terenu, iako se to baš i nije vidjelo. Dečkima ne zamjeram, ipak je prva utakmica, trebat će im dva – tri kola dok ne uđemo u ritam, i od svega ovoga najbitnija su osvojena tri boda, komentirao je Denis Ćorić.

Nakon obilnih kiša teren nije bio baš pogodan za igru.

– Stvarno smo ekipa koja voli igrati, to smo pokazali prvu polusezonu i ovakvi tereni nam ne leže. Ekipa smo koja voli igrati i ima kombinatoriku. Ali moramo se “prešaltati”. Čudno je gledati nas da preskačemo igru, ali moramo se adaptirati ova tri – četiri kola dok ne dođu bolji tereni općenito u BiH, kazao je Ćorić.

Gabeljani su poslije svih promjena u kadru ipak sklopili početnih 11 potpuno od igrača koji su tu bili i prošle jeseni.

– Za nas prijelazni rok nije završen, tražimo još jednog veznog igrača i nadam se da će on uskoro biti s nama. Treba nam jedan vezni igrač, a bitno je i to da nam se polako vraća Adnan Hrelja koji je važan kotač, naglasio je Ćorić.

U sljedećem kolu će gostovati u Srebreniku kod Gradine koja je odlično krenula u proljetni dio, savladavši Budućnost u Banovićima sa 3:1.

– Iz prve utakmice imamo još što naučiti, igrači će se odmoriti i u Srebrenik onda idemo rasterećeni, a tad smo najjači, zaključio je Denis Ćorić.

Muslimović: Moramo biti zadovoljni

Bratstvo nije puno toga napravilo u polju protiv GOŠK-a, ali su u jednom trenutku ipak bili u prilici izjednačiti. Lopta je nakon intervencije Adnana Bobića završila na stativi..

– GOŠK je pokazao da je ozbiljna ekipa koja pretendira na prvo mjesto i zasluženo su pobijedili. Mi smo imali svoje prilike koje nismo iskoristili. Teren nije dozvolio neku ljepotu u igri. Moramo biti zadovoljni predstavom naših igrača i okrenuti se sljedećem protivniku. Gledatelji možda nisu mogli vidjeti dopadljivu igru, ali jesu taktičko nadmetanje mene i kolege. Mislim da je GOŠK već riješio ulazak u Premijer ligu, dok nama treba još poneka pobjeda da sa jako pomlađenom ekipom osiguramo opstanak u ligi, izjavio je trener Bratstva Nusret Muslimović.