Petak, 3 svibnja, 2024
Društvo

Drugim uzastopnim porazom košarkaši Čapljine završili prvi dio sezone

Nakon prošlotjednog poraza od košarkaša Rame na gostovanju, košarkaši Čapljine su upisali i drugu poraz u nizu, ovoga puta na domaćem parketu.

Ovoga puta od njih su bili bolji košarkaši Pepi Sporta sa 72:78.

Po jedno poluvrijeme pripalo je svakoj ekipi. U prvoj četvrtini bolji su bili košarki Čapljine s 22:14 a u drugoj s 24:17.

Iako su domaći košarkaši imali prednost, gosti iz Mostara uspijevaju preokrenuti rezultat. U trećoj četvrtini košarkaši Pepi Sporta slavili su s19:23, a u posljednjoj četvrtini gosti su domaćim košarkašima dopustili da ubace samo 7 poena dok su oni postigli 24 i tako osigurali pobjedu.

Kod HKK Čapljina najučinkovitiji su bili Valentin Jurković s 26 poena, Ivan Marković s 18 poena, Domagoj Vučić s 13 poena, Mateo Barbarić s 12 poena te Drago Božić s 2 poena.

Košarkaše Pepi SPorta do pobjede su predvodili Robert Soldo s 33 poena, Filip Božić s 24 poena, Uroš Grahovac s 13 poena, Jeng Mansour s 4 poena te Robert Grizelj s 3 poena.

Nakon devet odigranih kola HKK Čapljina ima ubilježenih šest pobjeda i tri poraza.

U košarkaškoj ligi Herceg-Bosne nakon ovoga kola slijedi stanka do početka veljače naredne godine.

U prvom kolu nastavka prvenstva, odnosno u 10. kolu, košarkaši Čapljine će dočekati košarkaše Prvog Koša iz Viteza.