Petak, 17 svibnja, 2024

Nakon pobjede u Konjicu nad FK Igman nogometaši NK GOŠK i FK Sloga otvorili su 20. kolo Wwin lige BiH.

Po jakom vjetru u prvoj domaćoj utakmici pod novim nazivom ligaškog natjecanja “Lavovi” su upisali poraz rezultatom 2:4.

U izrazito dinamičnom prvom poluvremenu gosti iz Doboja u devetoj minuti dolaze do prednosti 0:1 kada je vratara bobića matirao Dejan Vidić. U 15. minuti mogli su domaći poravnati rezultat kada je Šero s lijeve strane utrčao u šesnaesterac i tukao ali vratar Elvir Trako je obranio njegov udarac. U 38. minuti gosti na svojoj policu uzimaju loptu nogometašima NK GOŠK te brzo kreću ka vratima Bobića, Luka Božičković odlično upošljava Vidića koji po drugi puta na utakmici matira vratara Bobića.

Dvije minute kasnije opet je Šero imao priliku zatresti mrežu gostiju. Ovoga puta lopta je s desne strane došla do Šere koji s pet metara tuče tik uz vratnicu. U 44. minuti domaći ipak tresu mrežu vratara Trake koji im je u tome uvelike pomogao. Nakon slobodnog udarca s dvadesetak metara u Trako je nespretno reagirao a loptu u mrežu posprema Batarelo. Ipak na odmor gosti odlaze s dva pogotka prednosti. Najbolji BiH nogometni sudac Irfan Peljto produžio je prvo poluvrijeme za dvije minute a u posljednjim sekundama sudačke nadoknade nekadašnji lijevi bek sarajevskog Željezničara i splitskog Hajduka Josip Kvesić pogađa za 1:3.

U 84. minuti rezultat je 2:3. Filip Mihaljević je sjajno, leđima okrenut prema vrataru Traki, primio loptu u šesnaestercu, okrenuo se i velemajstorski pogodio rašlje.

Nakon pogotka, Kvesić se upisao i u asistente. U 89. minuti nakon jednog auta, Kvesić je ubacio loptu a Dejan Vidić postigao je svoj hat-trick večeras za konačnih 2:4.

U narednom kolu pred nogometašima NK GOŠK je teško gostovanje kod lidera prvenstva FK Borac u Banja Luci.