Subota, 4 svibnja, 2024
Društvo

U sedmom kolu Druge nogometne lige – jug nogometaši Višića danas su na svojim Čajerima ugostili nogometaše Brotnja.

Utakmica je za domaće bila puno teža od očekivanja.

Nakon prvog poluvremena domaći su vodili pogotkom Ante Pažina iz 13. minute mada je rezultat moga biti i u korist gostiju koji su imali odlične prilike te pogađali vratnicu ali na sreću domaćih izostala je realizacija.

U drugom poluvremenu gosti su opet bili odlični na terenu te poravnavaju rezultat preko Ivana Prskala u 60. minuti. Sedamnaest minuta prije kraja utakmice, zbog prigovora, kapetan gostiju, ujedno i strijelac izjednačujućeg pogotka, pomenuti Ivan Prskalo, dobiva drugi žuti karton i momčad iz Čitluka ostaje s deset igrača na terenu. Šok gostiju domaći su ekspresno iskoristili te doslovno u istom napadu, nakon ubacivanja iz kuta, lopta dolazi do Dijana Biletića koji fantastičnim volejom vraća domaćima prednost na 2:1. Nakon ekspresnog vodstva i igrača više na travnjaku očekivalo se da će domaći privesti mirno utakmicu kraju no tako nije bilo. Dapače, gosti iz Čitluka bili su jako opasni po vratara Ivankovića. Hrabra igra s igračem manjem urodila je plodom za Čitlučane. Nakon ubačaja s desne strane, sam na pet metara unutar šesnaesterca ostao je Petar Milićević koji lagano, udarcem glavom, poravnava rezultat za konačnih 2.2.

Treba istaknuti da je vratar Ivanković bio najbolji igrač domaćeg sastava i upravo je on najzaslužniji što domaći danas sa svog terena nisu otišli poraženi. Kroz cijelu utakmicu vratar Ivanković sjajno je branio a posebno treba istaknuti tri obrane u završetku utakmice kada su gosti s igračem manje opasno prijetili te sjajno “vađenje” lopte iz “rašlja” nakon slobodnog udarca gostiju u 79. minuti.

U narednom kolu HNK Višići gostuje kod NK Kamešnica.

Sljedeći protivnik nogometaša Višića danas je poražen u Kruševu kod lidera prvenstva koji je tom pobjedom povećao prednost na prvenstvenoj tablici nad HNK Višići na četiri boda. Tako sada vodeći HNK Kruševo ima 18 bodova a drugoplasirani HNK Višići 14 osvojenih bodova.