Subota, 27 travnja, 2024

Protekli vikend igrano je međunarodno šahovsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne za žene i muškarce.

Prvenstvo se igralo u hotelu “Zenit” u Neumu na kojem je nastupilo 48 natjecatelja a njih četvero bilo je iz naše Čapljine.

Uvjerljivo najbolji nastup među našim predstavnicima imao je Josip Miličević koji je osvojio prvo mjesto u juniorskoj kategoriji do 20 godina starosti.

Na navedenom natjecanju odlične rezultate ostvarili su i Vladislav prskalo koji je zauzeo osmo mjesto te Emir Lizde koji je imao za jedno mjesto lošiji plasman u ukupnom poretku.

Osim iskusnih šahista, vrijedno je napomenuti i snagu mladih šahista gdje se posebno istaknuo dvanaestogodišnji Toma Brajković koji je zauzeo 38 mjesto.