Četvrtak, 2 svibnja, 2024
Društvo

U petom kolu košarkaške lige Herceg-Bosne košarkaši Čapljine su večeras ugostili košarkaše Širokog 2.

Nakon jedinog poraza u prošla četiri kola, onoga od košarkaša Gruda, košarkaši Čapljine večeras su se vratili pobjedama i pobijedili košarkaše Širokog 2 sa 76:64.

Dobrom igrom u prvoj četvrtini domaći košarkaši osigurali su prednost nakon prvog poluvremena. Prvu četvrtinu HKK Čapljina osvojio je s 18:12 a u drugoj četvrtini uspješniji su bili gosti osvojivši je s pola poena razlike 19:20.

Treća četvrtina pružila je također izjednačenu borbu koja je ovoga puta s pola poena prednosti pripala domaćim košarkašima rezultatom 15:14. U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši su “završili posao” osvojivši četvrtinu s 24:18.

HKK Čapljina su do pobjede predvodili Valentin Jurković s 20 poena, Mateo Barbarić i Drago Božić s po 15 poena, Ivan Marković s 14 poena te Domagoj Vučić s 8 poena.

Kod gostiju iz Širokog Brijega najefikasniji su bili David Ćavar s 15 poena, Jakov Velić s 12 poena, Ivan Galić s 11 poena te Pero Zubac i Matej Galić s po 8 poena.

U narednom kolu HKK Čapljina gostuje kod HKK Brotnjo.