Utorak, 7 svibnja, 2024

U drugoj utakmici doigravanja košarkaši Čapljine večeras su ugostili košarkaše Gruda.

U prvoj utakmici igranoj u nedjelju slavili su košarkaši Gruda na domaćem parketu s 84:78 i tako poveli 1:0 u seriji.

Košarkaši Čapljine su od prve minute krenuli odlučno ka poravnaju rezultata u seriji i na kraju u tome uspjeli.

Košarkaši Čapljine otvaraju prvu četvrtinu serijom 6:0 a tri minute prije kraja četvrtine gostujući košarkaši uspijevaju preuzeti prednost s 13:15 ali domaći košarkaši im nisu dopustili više od toga te odmah izjednačuju na 15:15 i na kraju osvajaju prvu četvrtinu s 22:17.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši nastavljaju u istom ritmu i nakon 16 minuta igre ostvaruju najveću prednost sod 19 poena (45:26) a na kraju osvajaju četvrtinu s 28:22 i na odmor idu s 11 poena prednosti (50:39).

U trećoj četvrtini gosti su rezultatski bili najbliže osvajanju četvrtine ali s 22:20 i treća četvrtina ide u korist košarkaša Čapljine.

Košarkaši Gruda uspjeli su u današnjoj utakmici osvojiti jednu četvrtinu, bila je to zadnja četvrtina koju su osvojili s 17:24 ali to je bilo nedovoljno da se anulira prednost domaćih.

Tako su košarkaši Čapljine na kraju susreta slavili pobjedu rezultatom 89:83 i poravnali rezultat na 1:1 u seriji. Podsjetimo se da se polufinale doigravanja igra na dvije pobjede te ćemo finalisti saznati u nedjelju kada se igra treća utakmica serije u Grudama s početkom u 19 sati.

Kod HKK Čapljina najefikasniji su bili David Bevanda s 21 poenom, Ivan Marković i Drago Božić s po 20 poena, Domagoj Vučić s 12 poena te Valentin Jurković s 11 poena.

Kod HKK Grude najefikasniji su bili Željko Leko s 27 poena, Marko Andrijanić s 26 poena, Matej Markić s 11 poena, Zlatko Galić s 10 poena te Nikola Andrijanić s 9 poena.

Dodajmo da je su finale izborili košarkaši Mostara koji su u dvije polufinalne utakmice bili bolje od košarkaša Rame.