Petak, 19 travnja, 2024
Sport

Nakon dvije pobjede na gostovanjima u prva dva kola ovosezonske košarkaške Lige Herceg-Bosne košarkaši Čapljine večeras su odigrali prvu ovosezonsku utakmicu pred svojom publikom.

HKK Čapljina je večeras u Gradskoj sportskoj dvorani Čapljina ugostio HKK Tomislav i upisao pobjedu rezultatom 79:70.

U prvom poluvremenu se igralo izjednačeno kako to i pokazuju rezultati iz prve dvije četvrtine. Sa 18:14 domaći košarkaši su osvojili prvu četvrtinu. U posljednjoj minuti druge četvrtine rezultat je bio 30:30 ali mini serijom domaći košarkaši osiguravaju dva poena prednosti pred odlazak na odmor (34:32).

U nastavak susreta domaći košarkaši kreću odlučnije i treću četvrtinu osvajaju s 30:18. U posljednju dionicu susreta ipak bolje kreću gosti i smanjuju zaostatak na minus 5 poena (66:61). Do kraja utakmice, u jednom trenutku, gosti su smanjili zaostatak na minus dva poena ali više od toga nisu uspjeli. Na kraju je pobjeda pripala košarkašima Čapljine rezultatom 79:70.

Najefikasniji u redovima HKK Čapljina bili su Dario Obad s 21, Domagoj Vučić s 18, Valentin Jurković sa 16 te Mateo Barbarić i Ivan Marković s postignutih po 11 poena.

Kod gostiju najefikasniji su bili Ante Krajnović s 25, Bože Lučić s 18, Jure Jurić i Aldin Nusić s po 7 te Kristijan Zrno s 5 postignutih poena.

U narednom kolu HKK Čapljina gostuje kod KK Busovača.