Nedjelja, 12 svibnja, 2024

U posljednjem, 14. kolu Prve futsal lige FBiH – jug malonogometaši Čapljine večeras su ugostili malonogometaše Veleža iz Mostara.

Bila je to utakmica “biti ili ne biti” za malonogometaše Čapljine jer su sami odlučivali o svojoj sudbini odnosno o plasmanu u paly-off za doigravanje za Premijer futsal ligu BiH.

Važnost susreta prepoznala je i publika koja je Gradsku sportsku dvoranu Čapljina ispunila do posljednjeg mjesta i napravila atmosferu dostojnu važnosti ove utakmice uz transparent koji se protezao duž cijele tribine:

“Ja tebe volim i s tobom se ponosim!”

No nije krenulo najbolje za malonogometaše Čapljine. Nakon jednog prekršaja “zaiskrilo” je na parketu ali i između tribina i klupe FC Veleža te je s klupe gostiju jedan član udaljen s parketa. To nije uznemirilo goste iz Mostara jer su već nakon izvođenja prekida došli do pogotka za 1:0 a strijelac je bio Kenan Maksumić. Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka.

S pogotkom zaostatka i s mislima u doigravanju za Premijer futsal ligu BiH malonogometaši Čapljine krenuli su u drugo poluvrijeme i uspjeli preokrenuti rezultat na 2:1. U 22. minuti Eduard Raguž je anulirao prednost Mostaraca a preokret MNK Čapljina donio je Ivan Arar. Ali gosti su se i dalje držali u utakmici te pogotkom Belmina Obradovića opet stvari vraćaju na početak i rezultat je 2:2 ali to je bilo dovoljno domaćima da izbore doigravanje za Premijer futsal ligu BiH.

Prvi sudac večerašnje utakmice bio je Anel Puce, drugi sudac bio je Semin Mamela. Mjeriteljica vremena bila je Lorena Ćorić, delegat utakmice bio je Mario Čilić a promatrač suđenja bio je Ivica Mikulić.

Podsjetimo se, dva najbolje plasirana kluba iz svake grupe plasiraju se u play-off a iz grupe jug to su ove sezone MNK Čulin Mlin iz Livna kao prvoplasirani i MNK Čapljina kao drugoplasirana momčad. Parovi četvrtfinalnih i polufinalnih utakmica play-offa se određuju ždrijebom.

Poredak na kraju sezone

Na kraju sezone prvo mjesto s ukupno 31 osvojenim bodom osvojio je MNK Čulin Mlin iz Livna koji je ove sezone upisao samo jedan poraz i to onaj u proljetnom dijelu sezone od sugrađana MNK Seljak.

Borba za drugo mjesto koje vodi u play-off je ove sezone bila zaista velika. Do posljednjeg kola čak pet timova imalo je priliku izboriti play-off a to ej na kraju uspjelo malonogometašima Čapljine koji su odlično odradili drugi dio sezone u kojem nisu upisali niti jedan poraz uz pet pobjeda i dva neriješena ishoda.

Na začelju tablice su HMNK Rudnik iz Mostara i FC Konjic s po šest osvojenih bodova.