Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

U šestom kolu Prve futsal lige FBiH – jug malonogometaši Čapljine večeras su ugostili povratnika u ovo natjecanje, malonogometaše Rame.

Bio je to susjedski derbi ako se gleda trenutno stanje na tablici prije ovog kola. MNK Čapljina nakon pet kola zauzimao je petu poziciju sa 7 bodova uz +3 gol razliku a HMNK Rama bio je za jedno mjesto lošije plasiran s također osvojenih 7 bodova ali s -1 gol razlikom.

Odlično su u utakmicu krenuli malonogometaši Čapljine i već nakon tri minute igre imali prednost 2:0. Turajlić je zatresao mrežu za 1:0, a na 2:0 povisio je Galić. Nakon toga malonogometaši Rame vraćaju se u susret i uzvraćaju istom mjerom, postižu dva pogotka i rezultat je poravnan na 2:2. Nedugo nakon drugog pogotka gostiju, ozlijedio se domaći vratar Medić te je među vratnice stao Jurković. Do kraja prvog poluvremena domaći malonogometaši ipak uspijevaju ostvariti prednost. Odličnim udarcem s distance Kozarić je matirao vratara Jelićiča i osigurao svom timu jedan pogodak prednosti pred nastavak susreta.

U drugom poluvremenu Galić još jednom trese mreže gostiju iz Rame a priključuje mu se i Petar Raguž za konačnih 5:2 za pobjedu MNK Čapljina.

Pravdu na večerašnjoj utakmici dijelili su Anis Kalajdžić i Senad Aleta a delegat i promatrač suđenja bio je Elvir Čilić.

U narednom kolu MNK Čapljina gostuje u Mostaru kod FC Velež.