Petak, 17 svibnja, 2024

U 23. kolu Druge nogometne lige FBiH – jug osmoplasirani HNK Višići ugostio je posljednjeplasiranu momčad prvenstva NK Kamešnica.

Nakon tri uzastopna poraza, domaći iako oslabljeni zbog izostanka ozlijeđenih i kartoniranih igrača očekivali su puno više u ovom susretu. Na kraju su momci iz Podhuma slavili i više nego sigurnu pobjedu rezultatom 1:7.

Već nakon 45 minuta igre gosti su imali prednost 0:3. Frano Milardović je u četvrtoj minuti donio prednost gostima a Matej Stanić je u 19. minuti udvostručio vodstvo gostiju. Pavo Čeko je bio strijelac u 40. minuti za konačnih 0:3 na kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti nastavljaju s odličnom igrom. Igrač koji je postigao posljednji pogodak u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu nastavio je svoj fantastičan niz. Pavo Čeko je prvo u 48. minuti povećao prednost svog tima na 0:4 a ona je u 63. minuti sjajno izveo slobodan udarac u stilu Davida Beckhama i postigao svoj hat-trick a NK Kamešnica donio ogromnih pet pogodaka prednosti. U 70. minutu Čeko dolazi i do svog četvrtog pogotka na utakmici. Iskoristio je grešku defenzivca HNK Višići, sjurio se ka vratima vratara Ivankovića i zatresao mrežu za 0:6. U 85. minuti domaći preko Roberta Bunoze smanjuju rezultat na 1:6 a tri minute kasnije Kristijan Omazić postavlja konačnih 1:7.

Ovom pobjedom NK Kamešnica prepustio je posljednje mjesto prvenstvene ljestvice HNK Čapljina a nogometaši iz Podhuma sada se nalaze na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice s 15 osvojenih bodova dok HNK Višići ostaje na 29 osvojenih bodova.

U narednom kolu HNK Višići gostuje kod HNK Rama.

Osim nogometnog natjecanja ova utakmica je imala još jednu, daleko veću ulogu a to je ona što oplemenjuje svako ljudsko biće – pomaganje drugima.

Naime pod naslovom “HNK Višići za Miku” ova utakmica imala je humanitarni karakter u kojem su svi oni koji su kupili ulaznicu po cijeni od 10 KM novčano pomogli prikupljanju sredstava za pomoć u liječenju Gorana Mikulića – Mike, bivšeg igrača a poslije velikog navijača kluba s Čajera.

Svi oni koji nisu mogli prisustvovati današnjoj utakmici i kupiti ulaznicu, pomoć našem Miki ka pobjedi u najvažnijoj životnoj utakmici možete pružiti novčanom uplatom na žiroračun: