Utorak, 14 svibnja, 2024

U jedanaestom kolu Druge nogometne lige FBiH – jug po vremenskim uvjetima priličnijim za proljeće nego za kraj listopada, nogometaši Višića ugostili su nogometaše Ljubuškog.

Gosti iz Ljubuškog su u sjajnom raspoloženju došli na Čajere jer su u protekla dva kola nanizali dvi pobjede uz odličnu realizaciju, osam postignutih pogodaka i jedan primljeni. S druge strane domaćin je u proteklih pet kola upisao dva neriješena ishoda, a zatim je upisao dvije pobjede te je u prošlom kolu poražen 3.1 od NK Neum te su se u ovom susretu planirali vratiti u pobjednički kolosijek i nastaviti borbu s vodećim HNK Kruševo no plan se izjalovio već u prvom poluvremenu.

Gosti preko Nikole Granića i Gabrijel Puljić dovode goste u vodstvo 0:2 a na 1:2 smanjuje najbolji strijelac lige Ante Pažin. Ipak to nije uzdrmalo goste nego su i u nastavku igre nastavili tresti mrežu vratara Ivankovića. Luka Bebek i Marko Čuljak postižu pogotke i na odmor se odlazi rezultatom 1:4 za NK Ljubuški. Treba napomenuti vratnicu domaćih u prvom poluvremenu ali i to da su gosti još koji put mogli zatresti mrežu Ivankovića te s toga iako grubo zvuči, domaći moraju biti zadovoljni sa samo četiri pogotka u vlastitoj mreži.

U drugom poluvremenu domaći se bude i pokušavaju se vratiti iz ponora. Mario Čerkez i Ante Pažin svojim drugim pogotkom smanjuju rezultat na 3:4 i potpuno vraćaju u susret. U trenutcima kad su domaći bili u naletu i “lovili” rezultat za goste se opet ukazao kapetan Nikola Granić te svojim drugim pogotkom na utakmici vratio dva gola prednosti za NK Ljubuški (3:5). Svoj drugi pogodak na utakmici postigao je i Marko Čuljak te povećao prednost gostima na 3:6.

Obzirom da je HNK Kruševo bilo slobodno u ovom kolu i ostalo na 22 osvojena boda na čelu prvenstvene tablice, HNK Višići i dalje nakon ovog poraza zaostaju dva boda za liderom prvenstva ali uz utakmicu više.

Pred nogometašima Višića u idućem kolu je pravi ispit “biti ili ne biti”. U narednom kolu HNK Višići gostuje kod HNK Kruševo koje je bilo slobodno u ovom kolu.