Nedjelja, 28 travnja, 2024

Odbojkašice Čapljine su danas u Gradskoj sportskoj dvorani Čapljina odigrale utakmicu prvog kola odbojkaške Superlige – grupa jug.

Protivnice odbojkašicama Čapljine danas su bile odbojkašice Ilijaša koje su na kraju slavile pobjedu rezultatom 0:3 u setovima.

U prvom setu se igralo izjednačeno no pred sami kraj gošće uspijevaju “prelomiti” set i prvi set osvajaju s 21:25.

U drugome setu odbojkašice Ilijaša lako su se “obračunale” s domaćim odbojkašica i sigurno osvojile set s 14:25.

U posljednjem setu odbojkašice Čapljine dobro su parirale gošćama. Igralo se izjednačeno do samog kraja ali domaće odbojkašice su u više navrata imale prednost te na polovici gema imale prednost 12:11. U finiš seta ušlo se izjednačeno i set je mogao otići na obje strane ali ipak u izjednačenoj borbi bolje su se snašle gostujuće odbojkašice i na kraju osvojile treći set s 25:27.

Uz trenericu i igračicu Klaru Bošković i kapetanicu Paulinu Kuzman te libera Anu Borovac i Janu Tešić, danas su u sastavu HOK Čapljina bile i Nikolina Kević, Tesa Glavinić, Mia Šimović, Katarina Jakić, Antea Medjedović, Anđela Ivanković, Petra Šutalo, Ljubica Dugandžić, Emili Boras te Lana Vego.

Oni koji prate HOK Čapljina, vide da je HOK Čapljina u ovu sezonu krenuo s nekim novim, mladim snagama poput Tese Glavinić, Mie Šimović, Katrine Jakić, Ante Medjedović, Petre Šutalo, Ljubice Dugandžić i Emili Boras te će zasigurno biti potrebno neko vrijeme dok se mlade snage adaptiraju s iskusnim prvotimkama.

U narednom kolu HOK Čapljina gostuje kod OK Breza 1934.