Utorak, 21 svibnja, 2024
Društvo

Osamnaesto, posljednje kolo ovosezonske ženske odbojkaške Super lige – grupa jug u Čapljini je donijelo ogled domaćih odbojkašica s odbojkašicama Vogošće.

U prethodna dva kola u neizvjesnim i borbenim utakmica odbojkašice Čapljine upisale su poraze u utakmica koje su se igrale u maksimalnih pet setova a tako je bilo i večeras. Rezultatom 2:3 u setovima, u iznimno borbenoj i neizvjesnoj utakmici s puno preokreta odbojkašice Vogošće su odnijele puni plijen iz čapljinske dvorane.

U utakmici protiv jakih odbojkašica Vogošće, inače odbojkašica koje “drže korak” u samom vrhu ligaškog natjecanja tik iza odbojkašica Ilijaša i Novog Grada, odbojkašice Čapljine su krenule odlično osvojivši prvi set s 25:18.

Gotovo identičnim rezultatom, točnije za poen više, uzvratile su odbojkašice Vogošće u drugom setu osvojivši ga sa 17:25.

U treći set domaće odbojkašice ponovo kreću silovito te na krilima servisa Anđele Ivanković već na početku ostvaruju prednost 7:2 no gošće se ne predaju te u skorije vrijeme dolaze do poravnanja rezultata na 13:13. Od tada se igralo izjednačeno sve do rezultata 20:20. Nakon toga odbojkašice Vogošće rade potpuni preokret i stižu do 20:23 i činilo se da gošće preokreću utakmicu. No to nije bilo tako. Odbojkašice Čapljine sjajno uzvraćaju i anuliraju prednost gošća i rezultat je poravnat na 25:25.

Nakon toga slijedi prava drama. Domaće odbojkašice su opet u prednosti nakon poena Anđele Ivanković za 26:25 a nakon servisa Lane Vego gošće uzvraćaju poenom i opet je rezultat poravnat na 26:26. Greškom na servisu odbojkašica Vogošća odbojkašice Čapljine opet su u prednosti 27:26 a na isti način uzvraćaju i odbojkašice Čapljine kada servisom Ljubica Dugandžić ne uspijeva prebaciti mrežu i rezultat je 27:27. Novu prednost domaćim odbojkašicama 28:27 donosi Anđela Ivanković koja snažno uzvraća udarac na mreži, gošće ga blokiraju ali lopta odlazi izvan granica igrališta i odbojkašice Čapljine imaju set loptu. Odbojkašice Čapljine iskoristile su set loptu, servirala je kapetanica Klara Bošković a gošće nisu uspjele odgovoriti na servis i treći set nakon 30 minuta igre ide u korist HOK Čapljina i rezultat je 2:1 u setovima.

Iako su odbojkašice Čapljine slavile u dramatičnom trećem setu to im nije dalo podstrah da osvoje četvrti set i tako osvoje tri boda nego su se odbojkašice Vogošće pribrale i sjajno odgovorile na prethodni šok osvojivši četvrti set s 16:25.

U petom odlučujućem setu odbojkašice Vogošće nisu ostavile ama baš nikakvu šansu domaćim odbojkašicama. Slavile su superiorno s 0:15 i tako pobjedom zaključile sezonu.

Odbojkašice Vogošće su tako sezonu završile na trećem mjestu s 43 osvojena boda dok su mlade odbojkašice Čapljine sezonu okončale na osmom mjestu s 19 osvojenih bodova.