Srijeda, 15 svibnja, 2024
Društvo

Četvrto kolo odbojkaške Super lige – grupa jug donijelo je odbojkašicama Čapljine još jednu domaću utakmicu nakon one prošlog tjedna protiv ŽOK Kakanj.

Ovoga puta u Gradskoj sportskoj dvorani Čapljina odbojkašice Čapljine ugostile su posljednjeplasiranu ekipu prvenstva, odbojkašice Alipašinog Polja.

Kako se i očekivalo, favorizirane odbojkašice Čapljine odlično su ušle u utakmicu i sigurno slavile u prvom setu s 25:14.

“Osokoljene” dobrom igrom, trenerica i igračica HOK Čapljina Klara Bošković odlučuje da u drugom setu igru unutar polja zamjeni vođenjem ekipe s klupe te u igru ulaze mlade snage poput Ane Borovac i Tese Glavinić. Mlade igračice su se odlično uklopile sa svojim iskusnijim suigračima te drugi set domaće odbojkašice osvajaju još uvjerljivije nego prvi, s 25:12.

U trećem setu gostujuće odbojkašice ulaze odlučnije i gotovo do pred sami kraj seta bile su u vodstvu. Pri rezultatu 16:18 za gostujuće odbojkašice trenerica i igračica HOK Čapljina Klara Bošković ponovo mijenja trenirku dresom i ulazi u polje kako bi donijela stabilnost svojoj ekipi i spriječila mogući odlazak u četvrti set. Ispostavilo se da je to bio pravi potez, jer su domaće igračice uz stabilniju igru u nastavku trećeg seta i fantastične servise Nikoline Kević osigurale pobjedu u trećem setu s 25:20 i tako osvojile nova tri boda za HOK Čapljina.

Nakon ovoga kola HOK Čapljina ima šest osvojenih bodova iz dvije pobjede u četiri odigrane utakmice. ŽOK Alipašino Polje ostaje na zadnjem mjestu prvenstvene ljestvice bez bodova ali i bez ijednog osvojenog seta.

U narednom kolu HOK Čapljina gostuje u Sarajevu kod ŽOK Bosna.

Osim veselja na parketu, domaći su imali još jednu lijepu novost za proslavu. Naime, delegat na današnjoj utakmici, Damir Menalo iz Čapljine je postao ponosni djed unuka blizanki Marte i Rite kojima je cjelokupni kolektiv HOK Čapljina čestitao na prinovama a naravno, iskrene čestitke gospodinu Menalu upućuje i uredništvo Đaka city portala!

Uz delegata Damira Menala, glavni sudac današnje utakmice bio je Amar Mašetić a asistirala mu je Emina Brkan.