Subota, 18 svibnja, 2024
Društvo

U šestom kolu odbojkaške Super lige FBiH – jug odbojkašice Čapljine večeras su poražene od odbojkašica Željezare s 0:3 u setovima.

Kako je utakmica odmicala bilo je sve jasnije kako domaće odbojkašice teško mogu do bodova protiv gošća iz Zenice.

U prvom setu igralo se izjednačeno a odbojkašice Željezare osvajaju prvi set s 22:25. Domaće odbojkašice gube i drugi set s 20:25 i odbojkašice Željezare pune samopouzdanja ulaze u treći, odlučujući set.

Odmah na startu trećeg seta gošće su krenule s odličnim servisom Hane Mušović nakon kojih su gošće set otvorile rezultatom 0:5. Do kraja seta gošće su sigurno privele utakmicu kraju i osvojile set s 13:25.

Nakon šest kola HOK Čapljina ima dvije pobjede i četiri poraza.

Zanimljivo je da su sva četiri ovosezonska poraza odbojkašice Čapljine upisale bez osvojenog seta, dakle rezultatom 3:0 u korist protivnica.

U proteklih šest kola forma čapljinskih odbojkašica se kretala po principu dva poraza, pa dvije pobjede te opet dva poraza. Nadamo se da će sada opet krenuti pobjednička serija a priliku za to imaju već u idućem kolu na teškom gostovanju kod odbojkašica Novog Grada.