Petak, 3 svibnja, 2024

U trećem kolu odbojkaške Super lige – grupa jug odbojkašice Čapljine danas su ugostile odbojkašice Kaknja i upisale prvu prvenstvenu pobjedu nakon dva poraza.

Na kraju je bilo 3:1 u setovima za domaće odbojkašice ali treba reći da su gošće iz Kaknja pružile odličan otpor.

U utakmicu odbojkašice Čapljine ulaze dobro i osvajaju prvi set s 25:21. Istim rezultatom domaće odbojkašice osvajaju i drugi set ali valja napomenuti da su se gošće dobro držale do rezultata 19:19.

U trećem setu dolazi do pada u igri domaćih odbojkašica što gošće koriste i s 17:25 osvajaju set i smanjuju ukupni rezultat na 1:2 u setovima.

Pred kraj četvrtog seta odbojkašice Čapljine imale su lijepu prednost od 24:19 i činilo se da će lako privesti set kraju. Međutim to nije tako bilo. Borbene gošće su potom osvojile četiri poena za redom i odvele set u neizvjesnu završnicu u kojoj je ovoga puta bila bolja domaća ekipa te slavljem 25:23 osigurala prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu.

U narednom kolu HOK Čapljina dočekuje ŽOK Alipašino Polje.