Utorak, 14 svibnja, 2024

FOTO| Stočani Marin Šutalo i Marija Marić zauzeli druga mjesta na 5K Ramskog polumaratona

U organizaciji udruge “Rama u srcu”, u subotu, 9. rujna, održan je 6. Ramski polumaraton.

Pobjednik ovogodišnjeg Ramskog polumaratona (21 km) u muškoj konkurenciji je Ante Pokrajčić, drugo mjesto osvojio je Ilija Jukić, a treće mjesto osvojio je Džemal Bukvić, javlja portal rama-prozor.info.

– Oglas-

Najbolja u ženskoj konkurenciji, bila je Snježana Pisarić, drugo mjesto osvojila je Radmila Maksimović, a treće mjesto osvojila je Francesca Vittorio.

Međutim, nama je uvijek najzanimljivija utrka 5K. U toj disciplini Stolac je imao nekoliko predstavnika.

U muškoj konkurenciji na 5K, drugo mjesto zauzeo je Stočanin Marin Šutalo, s vremenom 0:19:56. U ženskoj konkurenciji drugo mjesto zauzela Marija Marić, s vremenom 0:25:07, također iz Stoca.

Stolac su još predstavljali odlični Mustafa Zilić (13. mjesto) i Ružica Vukić (12. mjesto).

3. mjesto Anžela Kasalo

Ramski polumaraton utrka je s AIMS certifikatom za stazu na 21,097.5m, a zamišljena je kao najbrži polumaraton u BiH i regiji. Osim brzine stazu karakterizira i najljepši pogled na Ramsko jezero.

Održavanje 6. Ramskog polumaratona, sportski je događaj godine u Rami. Organizatori su se potrudili da sve bude kako treba i od svih sudionika, mogle su se čuti samo pohvale.

Uz odličnu promociju u turističkom smislu, ovo je i odlična promocija Rame kao domaćina. Besprijekornoj organizaciji održavanja 6. Ramskog polumaratona svoj doprinos dali su brojni sponzori, volonteri i policija koja je imala zahtjevnu zadaću, koju je odlično odradila./Stolac.city