Petak, 17 svibnja, 2024
Društvo

Nakon visokog poraza rezultatom 4:0 u prošlom kolu u Stocu, nogometaši Višića su danas u 21. kolu Druge nogometne lige FBiH – jug dočekali nogometaše Turbine iz Jablanice.

Domaći su dobro ušli u susret i u 12. minuti pogotkom kapetana Maria Čerkeza iz jedanaesterca stigli u vodstvo 1:0. Prednost nisu uspjeli zadržati do kraja poluvremena jer dvije minutu prije kraja poluvremena Amir Hadžiomerović pogađa mrežu vratara Ivankovića za poravnanje rezultata na 1:1.

U 64. minuti gosti dolaze do preokreta pogotkom Harisa Zukića. Gosti stižu i do dva pogotka prednosti u 72. minuti kada za 1:3 pogađa Midhat Keskin. Deset minuta kasnije kapetan Čerkez ponovo trese mrežu vratara Husrepa za 2:3 i vraća nadu domaćima ali to je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Ovom pobjedom, za sad jedinom pobjedom gostiju u ovom kolu, nogometaši Turbine prekinuli su niz od dva poraza u kojima su primili osam a postigli tri pogotka te s današnja tri boda sada imaju 28 osvojenih bodova dok poraženi HNK Višići ima jedan više.

Napomenimo da su gosti stigli na Čajere s minimalnim brojem igrača u zapisniku, njih 14 (op. a.), te su tako osim početne jedanaestorice na klupi za pričuve bili još samo Rijad Dulić, Faris Zebić i Amar Spahić a zanimljivo gosti su izvršili tek jednu izmjenu, u 79. minuti Aldina Bečića zamijenio je Riad Dulić.

U narednom kolu HNK Višići gostuje kod HNK Brotnjo.