Petak, 26 travnja, 2024
Sport

GOŠK-u PLUS 20 / ĆORIĆ: Probat ćemo nastaviti igrati ovim tempom

Možda i najzanimljiviju utakmicu odigranu u Gabeli ove sezone su pružili GOŠK i Zvijezda, a u okviru 18. kola Prve lige FBiH.

To je svakako bio derbi kola nakon kojeg je pobjedom od 4:1 GOŠK digao svoju prednost spram protivnika na plus 20 bodova.

Gabeljani su poslije 48 minuta imali 3:0, ali je drugo poluvrijeme odličnih 20 minuta odigrala Zvijezda i imala izglednu šansu meč odvesti u punu neizvjesnost. Nisu iskoristili tri gol prilike kod 3:1, a onda je GOŠK zaključio meč drugim golom Nihada Šere na ovom susretu, koji se time izdvojio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Prve lige FBiH sa ukupno 13 pogodaka.

– Prvo poluvrijeme je možda naše najbolje otkad sam tu. Isto tako Zvijezda se pokazala u dobrom svjetlu, nisu bez razloga drugi na tablici. Vidi se da su organizirana ekipa. Ali mi smo igrali tečno, brzo, okomito i brzo postigli tri gola. U drugom dijelu smo primili gol i uvukla se nervoza desetak minuta, ali smo uspjeli uspostaviti ravnotežu u igri, komentirao je trener GOŠK-a Denis Ćorić.

Dva gola je za GOŠK postigao Nihad Šero, a po jedan Esmir Hasukić i Luka Nižić, dok je za Zvijezdu poentirao Ermin Huseinbašić. Gabeljani su sad na neviđenih plus 20 bodova, i postaje izazov kako igrati preostalih 12 utakmica.

– Istina je da imamo prednost koju smo mogli samo sanjati, ali mi ćemo probati nastaviti igrati ovim tempom. U Travniku ćemo i nekim mladim igračima dati priliku kako bi vidjeli gdje su, ali ćemo pristupati svakoj sljedećoj utakmici maksimalno, istakao je Ćorić te o sljedećem protivniku dodao:

– Gledao sam Travnik dva puta i mislim da bi trebali imati više bodova s obzirom na njihov roster. Izgubili su posljednju utakmicu sa 4:0, ali nije to tako izgledalo na terenu. Pripremit ćemo se kao za svaku drugu utakmicu, odigrati muški i probati neke mlade igrače. Nismo opterećeni rezultatom, ali uvijek idemo na pobjedu, zaključio je Denis Ćorić.

Đekanović: Ne možemo se postidjeti tempa

Zvijezda je odigrala tri teške utakmice u sedam dana jer su bili i jedini federalni prvoligaš u četvrtfinalu Kupa BiH.

– Čestitam GOŠK-u na zasluženoj pobjedi. Imali smo na startu stopostotnu šansu, a onda smo primili golove iz naših grešaka gdje je došlo do izražaja to što loše radimo tranziciju po izgubljenoj lopti. U drugi dio smo ušli kvalitetno i dali gol. Poslije smo imali dva zicera koja nismo realizirali, a nakon četvrtog gola GOŠK-a više tu nismo imali što tražiti. Mislim da se ne možemo postidjeti tempa utakmice koja je bila premijerligaška. Nakon tri utakmice momci su ispražnjeni i pokušat ćemo ih što prije sanirati i vratiti na pravi put, rekao je trener Zvijezde Nebojša Đekanović.