Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
Sport

HNK Čapljina ispao od HNK Međugorje, NK Neretva Čeljevo 2020 preko HNK Višići u četvrtfinalu Kupa HNŽ-a

Ovoga tjedna čapljinski klubovi igrali su utakmice osmine finala Kupa HNŽ-a.

HNK Višići je na svojim Čajerima ugostio susjede iz Čeljeva, NK Neretva 2020.

Regularni dio utakmice završio je bez pobjednika rezultatom 2:2. Petar Juras je doveo HNK Višići u vodstvo a na 1:1 poravnao je Ilija Kordić. HNK Višići ponovo dolazi do vodstva u 67. minuti kada je s bijele točke pogodio Mario Čerkez ali “žuti” iz Čeljeva ne odustaju i u 86. minuti preko Josipa Popovića dolaze do 2:2.

Nakon jedanaesteraca uspješnija je bila ekipa NK Neretva Čeljevo 2020 rezultatom 4: 5 (ukupni rezultat 6:7) te se tako plasirala u četvrtfinale Kupa HNŽ-a.

HNK Čapljina je na Bjelavama ugostila HNK Međugorje i visokim porazom oprostio se daljnjeg natjecanja u Kupu HNŽ-a.

Gosti iz Međugorja do vodstva su došli u 30. minuti kada je Neđo Perić zatresao vlastitu mrežu. Pet minuta kasnije Petar Milićević udvostručio je vodstvo HNK Međugorje a u 38. minuti pogodio je i Antonio Naletilić za 0:3 u korist HNK Međugorje.
U drugom poluvremenu Petar Milićević je došao do svoga hat-tricka pogotcima u 68. i 78. minuti i tako osigurao visoku pobjedu i plasman HNK Međugorje u četvrtinu finala Kupa HNŽ-a.