Nedjelja, 19 svibnja, 2024

HNK Stolac: Pobjeda predpionira, pionira i kadeta, juniori poraženi

Donosimo rezime utakmica mlađih kategorija HNK Stolac, odigranih ovog vikenda.

U subotu su juniori i kadeti gostovali u Grudama kod istoimenog domaćina. Juniori su prvi istrčali na teren, dva puta imali prednost (Sven Pažin i Gabrijel Lukić), ali uporni juniori Gruda iskoristili su sve pogreške gostiju na teškom terenu za igru, te na kraju pobijedili s 3-2.

– Oglas-

U utakmici kadeta obratna slika na terenu. Stolački kadeti nakon pobjede protiv Troglava odigrali su još jednu hrabru i borbenu utakmicu, te porazili visoko plasiranog domaćina s 4-2. Junak utakmice je bio Mirko Jurković, koji je postigao 3 pogotka, a jedan je još dodao Luka Marčić.

U nedjelju su predpioniri i pioniri gostovali u Cimu.

Obje kategorije su opravdale status favorita. Predpioniri su rutinski pobijedili 5-1, Roko Bošković je postigao nova tri pogotka, a Domagoj Raguž je postigao dva.

Pioniri su teže od očekivanog pobijedili 3-0. Božan Marić je doveo ekipu u vodstvo u prvom poluvremenu. Nakon toga stolački vratar Marko Džakula s nekoliko obrana spašava Stolac od izjednačenja. U drugom poluvremenu kapetan Antonio Šutalo preciznim udarcem povećava prednost, a konačan rezultat postavio je lijepim pogotkom Josip Perić./Stolac.city