Petak, 19 travnja, 2024
Sport

Ilić: Sve se posložilo za ovaj uspjeh

Osvajač ovosezonske Prve lige FBiH, gabelski GOŠK, je nastavio sa pružanjem prilike igračima koji su manje igrali ove sezone pa su u posljednjem meču sa Budućnosti iz Banovića remizirali (2:2).

Bio je to peti remi GOŠK-a u posljednjih šest utakmica, dok su u prethodnih osam upisali i dva poraza te u ovom periodu samo jednu pobjedu.

U susretu s Budućnosti gosti su poveli preko Anela Husića u 3. minuti, da bi četiri minute kasnije izjednačio Elmir Hasukić. Faruk Gogić je u 41. minuti opet donio vodstvo gostima, a konačan rezultat je u 45. minuti postavio Nihad Šero sa bijele točke.

– Mi smo praktički zaključili prvenstvo u 3. kolu proljetnog dijela kad smo pobijedili Zvijezdu sa 4:1. Kasnije je sastav stalno bio „šaren“, a tako će biti i do kraja, osvrt je predsjednika kluba Luje Ilića koji je potom komentirao veliki uspjeh GOŠK-a:

– U startu smo napravili ekipu za prvo mjesto, pogodili sa igračima i stručnim stožerom, kao i pojačanjima u upravi kluba. Sve to je utjecalo na ovaj rezultat, i svi ljudi koji mogu pomoći su i dalje dobrodošli kod nas.

Najavio je da će u nedjelju klub organizirati proslavu titule prvaka u motelu Lav u Gabeli.

O planovima za dalje u Gabeli ne pričaju puno jer je ostalo odigrati još četiri utakmice prvenstva.

– Kad ovo sve prođe onda ćemo više raditi na sljedećoj sezoni. Imamo još puno obveza oko ove sezone, a ni s kim ne možemo pričati za iduću prije nego se tekuća završi. Vremenske neprilike nam remete izgradnju reflektora, ali stupovi za njih nam dolaze 10. lipnja i vjerujem da ćemo sve stići do početka Premijer lige, rekao je Lujo Ilić.

Velika neizvjesnost na dnu ljestvice

Utrka za opstanak u Prvoj ligi FBiH je jako uzbudljiva četiri kola do kraja natjecanja jer je još jako malo informacija o tome kako će se stanje razviti. Federalni prvoligaši ovise o razvoju situacije u Premijer ligi, a tamo se dva kola do kraja još ne zna koliko ekipa iz FBiH će ispasti u niži rang. Od ovoga ovisi hoće li iz Prve lige FBiH ispasti jedna ili tri ekipe. Zasad je prilično izvjesno samo to da Prvu ligu FBiH napušta Radnički.