Subota, 27 travnja, 2024
Sport

Karneval odgodio derbi u Čapljini, a Napredak nadigrao Orašje

Veliku borbu vodile su odbojkašice dva superligaša iz Posavske županije, a nakon pet setova radovale su se gošće iz Odžaka. Početak je bio u znaku „žokica“ koje su nakon izjednačene igre uspješnom završnicom dobile prvi 25:22, a zatim i drugi set 25:23. Kad je izgledalo da će ekipa prof. Mehmeda Memiševića uvjerljivo slaviti, uslijedio je prekret. Napredak je smanjio poslje 20:25, a zatim nakon velike borbe poravnao na 2:2 u četvrtom setu, koji je riješen na razliku 24:26. Neizvjesno je bilo i u petom setu, međutim klatno je opet otišlo na stranu gošći 12:15. Napredak se ovom pobjedom ugurao u „Gornji dom“ dok je Orašje ostalo u donjoj polovici ljestvice.

Vodeći Lami iz Brčkog se neočekivano namučio u Kalesiji. Gošće su poslije 21:25 i 13:25 povele s 2:0 i „zaspale“. Opuštanje Brčanki koristi domaći sastav, dobio je dva seta na razliku 25:23, pa 26:24 i tako poravnao rezultat. Vidjevši da šale nema, liderke su u petom setu ponovo zaigrale angažirano i poslije 8:15, utakmicu riješile u svoju korist. Tuzlanska Mikasa i Smeč iz Lukavca lako su dobile ekipe iz donjeg doma Žepče odnosno Srebrenik, dok je Stars u Živinicama neočekivano naigrao Maglaj 3:0.

10. Srebrenik 1 bod.

U južnoj skupini federalne Superlige odbojkašica, derbi susret između trećeplasirane Čapljine i vodećeg Ilijaša je zbog karnevalskih svečanosti u dolini Neretve, odložen. U odigranim utakmicama očekivani rezultati, Čelik-R je savladao slabašno Alipašino polje s 3:0, Željezara je donijela bodove iz Kaknja, dok se velika borba vodila jedino u Brezi, gdje su domaće odbojkašice poslije vodstva od 2:1 u setovima izgubile od Novog Grada i tako pale za dva mjesta na ljestvici.

Zenica: Čelik-R – Alipašino Polje 3:0
Kakanj: Kakanj – Željezara 1:3
Breza: Breza – Novi Grad 2:3
Čapljina: Čapljina – Ilijaš, odloženo