Petak, 26 travnja, 2024
Sport

Liga mjesnih zajednica: Čapljina 2 u ljepotici svih natjecanja nadigrala prvaka Dračevo/Sjekose

Prvu večer osamnaestog izdanja Lige mjesnih zajednica Čapljine, obilježila je druga utakmica seniorskog programa Dračevo/Sjekose – Čapljina 2, kakva po atraktivnosti, gotovo da nije viđena u ovom natjecanju. Kvalitetan nogomet, vrtoglavi rezultatski obrati i na kraju pobjeda Čapljine II 6:5 (4:4), pogotkom u zadnjoj minuti protiv branitelja naslova. U samom početku preko Maria Čerkeza i Filipa Barića, Čapljina je povela s 2:0. Sredinom prvog dijela na scenu stupa Ante Pažin bivša nada GOŠK-a, koji s dva elegantna pogotka poravnava, a munutu dvije potom Bruno Jurica dovodi prvake do prednosti 3:2. Čapljinci su se brzo pribrali, najprije Filip Barić drugim pogotkom poravnava na 3:3, a zatim Kruno Maslać preokreće na 4:3. Do kraja poluvremena Dračevo/Sjekose trećim pogotkom Ante Pažina stižu do poravnanja 4:4.

U nastavku obje ekipe više pažnje posvetile su obrani, dok se sredinom poluvremena nije „naljutio“ vratar čapljine Ivan Pažin, koji solo prodorom dovodi svoju momčad u vodstvo. Koju minutu potom uzvraća mu kolega sa suprotne strane Danijel Jurica, 5:5. Kad su svi očekivali da će se raspucavati penali, Kruno Maslić pogađa u zadnjoj minuti, za Čapljinu 2 i konačnih 6:5.

Šuškovo Naselje je u uvodnoj utakmici, savladalo Počitelj/Hotanj 3:0, poluvrijeme 1:0. Iako je prva dionica obećavala izjednačeniju igru u nastavku je do izražaja došla uigranost Šurkova. Strijelci Marko Markić, Marko Prce i Mateo Kozarić po jedan pogodak.

U uvodu seniorskog dijela turnira odigrane su dvije utakmice omladinske lige. U prvoj uvjerljiva pobjeda Počitelj/Hotnja protiv nekada jakog Gabela Polja 4:0. Po dva pogotka postigli su Kustura i Doveden. U drugoj Dračevo je također uvjerljivo, 5:0 (3:0) savladalo Zviroviće/Prćavce. Po dva pogotka za pobjednike, dali su Marko Mrvalj i Kralo Bulum, a jedan Gabrijel Jurica.

Rezultati prve turnirske večeri, Liga kadeta, A skupina, Gabela Polje – Počitelj/Hotanj 0:4, Zvirovići/Prćavci – Dračevo/Sjekose 0:5.

Liga seniora, rezultati, B skupina, Šuškovo – Počitelj/Hotanj 3:0 (1:0), A skupina, Dračevo – Čapljina II 5:6 (4:4).

Tekst i foto: D. Musa | Radio Čapljina