Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
Društvo

Nakon četiri osvojena boda na dva uzastopna gostovanja „Trojanci“ opet u sedlu

NK GOŠK je uspješno prošao prvu od četiri kako smo u subotu napisali „kvalifikacijske utakmice“, dobio je Zvijezdu 09 u Ugljeviku s 2:1 i tako povećao izglede u borbi za opstanak, a domaćina „gurnuo“ prema nižem rangu. Ova pobjeda za Gabeljene vrjednija je od tri boda, značajna je za vraćanje poljuljanog morala i vjere u vlastite snage. Dalje, pobjeda je izborena bez tri u proteklom dijelu sezone ključna igrala kapetana Rijada Šute supa obrane, zatim Dine Skorupa ključnog igrača sredine terena, te Nihada Šere, udarnog napadača. U takvoj situaciji Admir Adžem je skockao ekipu koja je odigrala čvrstu i borbenu utakmicu i na kraju zasluženo slavila. Posebice je za „Trojance“ važan podatak da su drugu utakmicu za redom uspjeli stići zaostatak, protiv Širokog Bijega od dva, a protiv Zvijezde 09 od jednog pogotka.

Mora se odati priznanje Admiru Adžemu treneru GOŠK-a, koji je u hodu uspio promijeniti stil igre i na koncu posustalim nogometašima vratiti samopouzdanje. Za GOŠK je vrlo važno da se u formu vraća Faruk Gogić ključni igrač prošle jeseni, te spoznaja da se omaleni Sacha Marasović, nogometaš s francuskim državljanstvom, sposoban kreirati igru na sredini terena. Izmjenama u sastavu, posebice u veznom redu Adžem je dobio na raznovrsnosti, tako da ukoliko Gabeljani nastave igrati kao u dvije zadnje utakmice, imaju realne izglede za opstanak.

Utakmica u Ugljeviku počela je ranim vodstvom Zvijezde 09 već u 8. minuti. Akciju domaćih po desnoj strani lijepim ubačajem okončao je Mulalić dodajući loptu usamljenom Selmanu kojem nije bilo teško zatresti mrežu. „Trojanci“ su se, začudi, brzo oporavili pa je tako Hasukić u 14. minuti propušta dobru priliku, međutim u 20. je bio spretniji i pogodio za poravnanje 1:1. Velika prilika za goste ukazala se u 25. minuti kada Mihaljević šutira s par metara iskosa, Ostojić blokira pa je sve završilo bez učinka poslije ubačaja iz kuta. U 35. minuti Čoko je prošao po desnoj strasni ubacio za usamljenog Ikića, koji kao da se prepao prilike pa je lošim šutom završio akciju.

Pritisak Gabeljana ipak je urodio je plodom u 45. minuti zaslugom Gogića koji probila lijevu stranu uz put „prodajući“ čuvaru „bicikl“ odlično ubacuje za Marasovića koji je pratio akciju i s dva tri metra zatresao mrežu domaćeg vratara Jelovca. U nastavku Adžem kreće s istim snagama koje dobro pariraju domaćim nogometašima sve do 73. minute kada je posegao za prvim izmjenama. Nešto prije u 68. minuti Vadze je izbio sam pred Vasilja, međutim u ključnom trenutku lopta mu bježi. Isti igrač je ponovi u prilici u 75. minuti, ali tuče u Vasilja koji hvata loptu. GOŠK je uzvratio pred sami kraj utakmice preko Nižića koji dobro tuče iz slobodnog udarca, ali je domaći vratar Jelovac bio na visini zadatka. U osvrtu na utakmicu Admir Adžem, trener GOŠK-a je u izjavi za Večernjak, kazao:

„Ne bih nikoga posebice izdvajao. Svi igrači koji su igrali kao i oni koji su ušli u igru dali su svoj maksimum i tako smo došli do ove važne pobjede. Teška utakmica, Zvijezda je hvatala zadnji vlak za priključak klubovima koji se bore za opstanak. Posebice bi istakao činjenicu da se drugu utakmicu za redom vraćamo poslije vodstva protivnika.“, naglasio je trener „Trojanaca“, te dodao:

„Čestitam momcima na karakteru i uloženom trudu i već se okrećemo novoj utakmici koja će biti protiv direktnog protivnika u borbi za opstanak. Dvije prethodne utakmice u gostima, su nam podigle samopouzdanje, nadam se da ćemo se dobro pripremiti, kompletirati sastav povratkom trojice igrača koji se vraćaju u roster nakon odrađene kazne zbog akumuliranih kartona. Neće biti lako, borba se nastavlja.“