Nedjelja, 19 svibnja, 2024

NK GOŠK poražen od lidera prvenstva

U 30. kolu Wwin lige BiH nogometaši NK GOŠK su gostovali u Banja Luci kod vodećeg FK Borac.

Na kraju su domaći slavili pobjedu rezultatom 3:1 i zadržali pet bodova prednosti nad drugoplasiranim HŠK Zrinjski.

Utakmica ej počela jako loše za tim iz Gabele. Već nakon dvije i pol minute NK GOŠK je ostao s igračem manje na terenu. nakon jedne duge lopte upućene ka Kulašinu, Račić ga je zaustavio rukama a sudac Marić mu je pokazao izravan crveni karton.

Gosti iz Gabele uspijevali su do 45. minute držati svoju mrežu netaknutom. U 45. minuti Jurilj je ubacio loptu u šesnaesterac na pet metara koju Lukić spušta do Blagaića koji neobranjivim udarcem matira vratara Vasilja za 1:0.

U 53. minuti Vuković je asistirao Lukiću i domaći su imali vodstvo 2:0. U 57. minuti i NK GOŠK stiže do pogotka. Bio je to po prvi puta u jedanaest do sada odigranih duela između ova dva kluba da su i jedni i drugi postigli pogodak na utakmici. Marasović je odlično uposlio Čoku koji udarcem kroz noge vratara Miloševića smanjiva rezultat na 2:1. Konačnih 3:1 u 76. minuti postavio je Hrelja.

Nakon ovoga poraza NK GOŠK se nalazi na desetom mjestu prvenstvene ljestvice s 32 boda, predzadnji FK Tuzla City ima 27 bodova a posljednjeplasirani FK Zvijezda 09 ima 21 osvojeni bod.
Ispred NK GOŠK je devetoplasirani FK Igman s također 32 osvojena boda dok osmoplasirani NK Široki Brijeg ima 35 osvojenih bodova.

U narednom kolu NK GOŠK dočekuje HŠK Zrinjski.