Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024

Nogometaši Sarajeva sigurno slavili nad nogometašima GOŠK-a

U 23. kolu Wwin lige BiH NK GOŠK gostovao je u Sarajevu kod istoimenog domaćina.

FK Sarajevo je u posljednjih pet kola upisao četiri poraza i jedan neriješen ishod a večeras su taj negativni niz prekinuli pobjedom nad NK GOŠK rezultatom 4:0.

U 35. minuti Buljubašić je doveo domaće u vodstvo a u 44. minuti Čataković je po drugi puta pospremio loptu iza leđa Bobića. U 74. minuti Kyeremeh je tukao a njegov udarac odbio je Bobić no na nju natrčava Beganović i lagano posprema loptu u mrežu za 3:0. Isti igrač je u 91. minuti i drugi put zatresao mrežu “Lavova”.

Nakon ovog kola NK GOŠK ostaje na 24 osvojena boda a iza njega su tri momčadi s po 23 boda a to su FK Tuzla City, FK Željezničar i FK Igman koji ima i utakmicu manje, dok je na začelju FK Zvijezda 09 s 17 osvojenih bodova.

U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, NK GOŠK će dočekati HŠK Posušje s kojim je u prošlom kolu na stadionu Perica Pero Pavlović po natopljenom terenu odigrao neodlučeno 1:1.